Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konut satışları haziranda son 9 ayın en yüksek seviyesini gördü

Konut satışları haziran ayında devam eden yüzde 20 indirim ve konut kredi faiz indirimi kampanyaları sayesinde son 9 ayın en yüksek seviyesine erişti.

Konut satışları kampanyaların etkisiyle en çok haziran ayında artış gösterdi. Haziran ayına ilişkin açıklanan konut satış istatistiklerinden elde edilen bilgilere göre, ay içerisinde konut kampanyalarının etkisiyle birlikte satışlar son 9 ayın en yüksek payına sahip oldu. Konut satışlarındaki bu ani artışta konutta peşin ve kredili alımlarda yüzde 20 indirim ve konut kredi faiz oranlarının yüzde 0,98’e düşürülmesi etkili oldu.

Son 9 ayın en yüksek satış rakamına ulaşıldı

15 Mayıs 2018 ile 30 Haziran 2018 tarihleri arasında GYODER, KONUTDER ve İNDER tarafından başlatılan 150’den fazla konut projesinde peşin ve kredili alımlarda sağlanan yüzde 20 indirim imkânı ve onun öncesinde 10 Mayıs tarihinde açıklanan Ziraat Bankası önderliği konut kredi faizleri indirimi ile konut satışları Haziran 2018 tarihinde son 9 ayın en yüksek seviyesini gördü.

Satışlar en çok haziran ayında yükseldi

Türkiye genelinde biriken 2 milyondan fazla konut stokunun erimesi ve konut satın almak isteyen ancak kredi faizlerinin yüksekliği nedeniyle alımlarını erteleyen vatandaşların konut satın alması için başlatılan kampanya sayesinde satışlarda beklenilen ivme haziran ayında kazanıldı.

İstanbul'un toplam satışlardaki payı yüzde 17,2 oldu

Haziran 2018 tarihinde TÜİK verilerine göre, İstanbul’da konut satışları 20 bin 457 adet şeklinde gerçekleşti. Ülke geneli toplam satışlarda İstanbul’un payı ise yüzde 17,2 oldu. İstanbul’u 12 bin 78 konut ile Ankara ardında 6 bin 888 adet konut satışı ile İzmir izledi.