Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konut satışlarına Evim Türkiye dopingi

Almanya Düsseldorf’taki Evim Türkiye Fuarı şirketler için başarılı geçti. Sektöre doping etkisi yapan fuardan sonra yetkililer şimdi yeni fuarlar için gün sayıyor.

Almanya’nın Düsseldorf kentinde 8-10 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Evim Türkiye Fuarı’nı 6 binin üzerinde kişi ziyaret etti. Hürriyet Gazetesi’nden Gülistan Alagöz’ün habere göre, 100 milyon liraya yakın işlem fuar esnasında yapıldı.

YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Evim Türkiye Fuarı’nda toplam 15 projesini sergileyen Sur Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, stantlarını yaklaşık bin kişinin ziyaret ettiğini ifade etti. 250 milyon TL’lik iş görüşmesi yaptıklarını söyleyen Altan Elmas; “100 milyonluk konut, ofis ve dükkan opsiyonladık. 1 milyon 300 bin metrekare alanıyla yeşil ve mavinin iç içe olduğu Antalya’nın özüne uygun modern bir şehir olan Antalya projemiz gurbetçi vatandaşlarımız tarafından yoğun ilgi gördü. Çok sayıda satış görüşmesi yaptık. Ayrıca İstanbul’daki projelerimiz için de yoğun ilgi ve taleple karşılaştık” diye konuştu

SIFIR FAİZ İMKANI SUNDU

7 projesi ile fuara katılım gösteren Dap Yapı, gayrimenkulü görmek isteyen Almanya’daki Türk vatandaşların ulaşım ve konaklama masrafını karşılayacağını açıklamıştı. Dap Yapı, satışı devam eden projelerde Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlara özel 72 ay 0 faiz, bankasız, kefilsiz, senetle ödeme fırsatı sunuyor. Fuarda gördükleri yoğun ilginin doğru konumda doğru fiyatla insanlara ulaştıklarını gösterdiğini ifade eden Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz; “Fuar katılımcılarına net olarak ‘şimdi Türkiye’den konut almanın tam zamanı’ dedik ve bunun bilincinde olduklarını gördük” dedi.

Evim Türkiye Fuarı’nda Evora İzmir ve Evora Denizli projelerini gurbetçilerin beğenisine sunan Teknik Yapı, yaklaşık 530 fuar ziyaretçisinden 3’ü evlerine sözleşme yaparak döndü. Ziyaretçilerden 6’sı ise Türkiye’deki akrabaları vasıtasıyla sözleşme yapmak için stanttan ayrıldı. Fuarda yaklaşık 4.5 milyon TL’lik satış sözleşmesi yapıldı.

Fuzul Yapı ile TOKİ iş birliğinde hayata geçirilen Tem Avrasya projesi Evim Türkiye Fuarı’nda görücüye çıktı. Projenin büyük ilgi gördüğünü ifade eden Fuzul Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeki Akbal, 612 daireden oluşan TEM Avrasya’nın yüzde 80’den fazlasının sahiplerini bulduğunu belirtti

İSTANBUL'A DAVET

Polat Holding tarafından İstanbul Beyoğlu’nda yaşama kazandırılan Piyalepaşa İstanbul projesi katılımcıların beğenisini kazandı. Fuarda yoğun bir katılım olduğunu ifade eden Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel; “Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarımızın ilgisi bizleri çok memnun etti. Birçok vatandaşımızla bir araya geldik, kendilerini İstanbul’da ağırlayıp projemizi de gezdireceğiz” dedi.

SATIŞLAR 3 KAT ARTTI

NEF, Evim Türkiye Fuarı’nda en çok ilgi gören firmalardan biri oldu. Hem yabancılara hem de yurtdışında yaşayan Türklere daha hızlı ulaşabilmek için yurtdışında tanıtımları hızlandırdıklarını söyleyen Nef İcra Kurulu Üyesi Selçuk Çelik; “Almanya ve Orta Doğu bölgesinde yaptığımız tanıtım ve iş birlikleri ile geçen yıla kıyasla bu bölgeye yaptığımız satışlarımızı 3 kat artırdık. Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen Evim Türkiye Fuarı’nda da projelerimize gösterilen ilgiden memnun kaldık. Yaptığımız görüşmelerle gerçekleştirdiğimiz satışların dışında önümüzdeki günlerde de satışa dönüşecek önemli bir potansiyel görüyoruz” açıklamasında bulundu.

AVRUPA İLGİSİ

Fuara Almanya’nın yanı sıra diğer Avrupa ülkelerinde yaşayan vatandaşlardan da yoğun ilgi geldiğini söyleyen Mesa Mesken Genel Müdür Yardımcısı Cem Ergüven; “Standımıza ilgisi sonucunda 500 kişiye yakın ziyaretçiyi ağırlarken 250’ye yakın da talep topladık. 3 gün boyunca Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımız ile buluşup onlara projelerimizi yakından anlatma fırsatı bulduk. Bu fuarın bize ve sektörümüze olumlu bir şekilde yansıyacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

VERİMLİ GEÇTİ

Evim Türkiye Fuarı’nın Almanya’daki Türk vatandaşlarının birikimlerini Türkiye’de doğru gayrimenkule yatırması açısından önemli bir fuar olduğunu kaydeden Metal Yapı Konut Genel Müdür Yardımcısı Mert Durdağ; “3 gün oldukça verimli geçti. Blue Lake ve Kemerlife23 projelerimizle fuara katıldık. Fuara özel indirimler yaptık. Önemli sayıda rezervasyon ve randevu aldık” şeklinde konuştu.

YENİ FUARI BEKLİYOR

Seba İnşaat, Evim Türkiye Fuarı’nda Kağıthane’deki Seba Suites projesiyle katıladı. Fuarda hem Türkiye’nin potansiyelini gösterdiklerini hem de Avrupa’da yaşayan Türklerle bir araya geldiklerini ifade eden Seba İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Engin Keçeli; “Evim Türkiye Fuarı’nın yenilerine de katılmayı düşünüyoruz. İstanbul’un yanı sıra Bodrum projelerimizi de tanıtacağız” dedi.

GÜVENLİ YATIRIM

İhlas Yapı, Evim Türkiye Fuarı’nda Bizim Evler 7, Bizim Evler 8, Bizim Evler Güzelce ve Marmara Evleri 4 Avrupa’da tanıtıldı. Gurbetçilere Türkiye’nin en önemli dinamiklerinden olan gayrimenkul sektörünü ve konut ile ticarilerin halen en güvenli yatırım enstrümanı olma özelliğini koruduğunu anlatma fırsatı bulduklarını ifade eden İhlas Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Celep, ‘iki kişilik İstanbul gidiş dönüş uçak biletiniz bizden’ kampanyasının da ilgi gördüğünü söyledi.

DOĞRU BİR İŞ

Galatasaray arsası üzerinde Emlak Konut GYO güvencesiyle inşa ettikleri Düşer Vadisi Riva projesini fuara taşıdıklarını ifade eden Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz, “Gayrimenkul alarak Türkiye’de yatırım yapan gurbetçilerimiz hem memleketleri için hem de kendileri için çok doğru bir iş yaptı” dedi.

İNDİRİM YAPTI

Hasanoğlu Şirketler, Evim Türkiye Fuarı’na 4 yeni projesiyle katıldı. Fuarın kendileri açısından çok başarılı geçtiğini ifade eden Hasanoğlu Şirketler'in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu, “Gurbetçiler ve katılımcılar projelerimize yoğun ilgi gösterdi. Fuar boyunca yüzlerce misafir ile görüştük, kendilerini İstanbul’da misafir etmek ve proje ziyareti gerçekleştirmek üzere planlamalar yaptık” şeklinde konuştu.

SATIŞLAR ARTIYOR

Fuarda gurbetçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Lens Yapı, yüzde 20+5 indirim avantajı sundu. Lens Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mert Kutlu, “Gurbetçi vatandaşlarımızın, Türkiye’de mülk sahibi olma çalışmalarını hızlandırdıklarını gözlemledik” açıklamasında bulundu.

BEKLENTİNİN ÜZERİNDE TALEP

Fuarda gurbetçi vatandaşlarla bir araya gelen Kar Yapı, 12 adet ön satış sözleşmesi imzaladı. Kar Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Üçüncü, fuardan beklentilerinin de üzerinde verim sağladıklarını kaydetti.

CAZİP FİYAT

Kuyaş Genel Müdürü Yüksek Mimar Salih Sağında ise şu açıklamalarda bulundu: “Kuyaş, EK ve BRK İş Ortaklığı olarak İstanbul Eyüpsultan’daki Baharyaka projemizi gurbetçilerimizle buluşturduk. Lansman öncesi çok cazip fiyatlarımızla projemizi gurbetçilerimizin beğenisine sunduk, projemize gurbetçilerimiz büyük ilgi gösterdi. Avrupalı vatandaşlarımızı Eyüpsultan’a davet ediyoruz”

GÜÇLÜ BAĞLAR KURDUK

Torkam İnşaat İcra Kurulu Başkanı Mahmut Dereli, “ Fuara Torkam E5, Temaşehir Konya ve 42. Cadde ile katıldık. Standımızı Almanya’da yaşayan gurbetçilerimizin yanı sıra Hollanda, İsveç, Belçika, İngiltere ve Avusturya’dan gelen vatandaşlarımız da ziyaret etti. Onlarla güçlü bağlar kurduk” diye konuştu.

FUARDA SÖZLEŞTİ

Akkuş Gayrimenkul fuarda Alya markalı projelerinin tanıtımını yaptı ve projelerin satışını gerçekleştirdi. Akkuş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş “Beklentilerimizin üzerinde bir fuar gerçekleştirdik. Projelerimizi görmek isteyen gurbetçilerimizle sözleştik” açıklamasında bulundu.