Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konut seçerken nelere dikkat edilmeli?

Eskilerin tabiriyle 'başını sokacak bir çatın olsun' deyişi hala güncelliğini koruyor. Çalışan herkesin hayali konut sahibi olmak. Peki, doğru konut nasıl seçilir?

Hemen hemen çalışan herkesin hayali bir konut sahibi olmak. Konut satın almak özellikle de büyük kentlerde her geçen gün zorlaşıyor. Vatandaşlar birikimlerini öncelikli olarak konut satın almak üzerine değerlendiriyor. Değişen günümüz trendlerine rağmen konut sahibi olmak hala çok önemli. Peki, konut almaya karar verdiniz, nasıl doğru seçim yapabilirsiniz? Sizler için doğru konut seçmeyle ilgili birkaç ip ucu bilgiyi derledik!

Konut seçerken öncelikli olarak ihtiyaçlarınızı belirleyin. Müstakil bir konutta sakin bir yaşam mı, mahalle kültürünün hakim olduğu bir apartman dairesi mi yoksa lüks bir konut projesi mi sizin için daha uygun. Nasıl bir yaşam sürmek istiyorsanız ona uygun konut seçimi yapmalısınız.

En önemli unsurlardan biri de konutun lokasyonu. Eğer ki şehrin merkezinde bir işyeriniz varsa ya da çocuklarınız okul çağındaysa ve toplu ulaşımı kullanmanız gerekiyorsa sakin ve şehirden uzak bir hayat sizin için doğru tercih olmayabilir. İş yerinize, sosyal yaşamınıza ve çocuklarınızın okuluna yakın ya da en kolay ulaşım olanaklarının sağlandığı lokasyonlardaki konutları tercih etmelisiniz.

Konut seçerken en önemli noktalardan bir tanesi de muhit. Şehrin merkezine uzak ve yaşam standartlarınıza uygun olmayan bir markalı konut projesi yerine daha butik ve merkezde bir projeden konut satın almak sizin için daha uygun olabilir.

En önemli nokta ise şüphesiz bütçeniz! Ne kadar birikiminiz var, birikiminizle alabileceğiniz en uygun konut hangisi bunu detaylıca araştırmanız gerekiyor. Eğer ki konut kredisi kullanarak ev sahibi olmayı düşünüyorsanız alacağınız konutun krediye uygun olup olmadığını da araştırmanız gerekiyor.

Konut seçimi yapılırken daha birçok kriter göz önünde bulunabilir. Sizler için öncelikle dikkat edilmesi gereken noktaları sıraladık. Ancak unutulmamalı ki yaşam alanı seçmek zor bir iştir, uzun ve detaylı bir araştırma gerektirebilir. Bu nedenle konut almadan önce sizi uzun bir seçim süreci bekleyecek.