Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konut sektörü ikinci kampanyadan umutlu

Konut sektörü eylül ayında yapılacak kampanya kapsamında satışların yeniden ivme kazanmasını bekliyor.

Mayıs ile haziran ayları arasında gerçekleştirilen konut kampanyası ile konut satışlarında önemli bir ivme kazanıldı. Sektör temsilcileri açıklanan güncel konut satış rakamlarını sevinçle karşıladı. Konut sektörü temsilcileri konut satışlarının bayramın sona ermesinin hemen ardından startı verilecek yeni konut kampanyası ile yeniden yükselmesini bekliyor.

Konut satışları bu yaz artış gösterdi. Genelde bahar aylarında artış gösteren ve yaz aylarında düşmeye başlayan konut satışlarında özellikle haziran ayında zirve yaşandı. Konut sektörü temsilcileri konut satışlarının bayramdan sonra yapılacak kampanya ile artış göstermesini bekliyor.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan verilere göre, yurt genelinde konut satışları temmuz ayında geçtiğimiz yılın aynı ayına kıyasla yüzde 6,9’luk artış göstererek, 123 bin 878 şeklinde gerçekleşti. Diğer taraftan bir önceki aya kıyasla konut satışları yüzde 3,6 oranında artış kaydetti. Haziran ve temmuz aylarında faizlerin yüksek seyretmesine rağmen konut satışları düşmedi. Alınan konut satış verilerini gayrimenkul sektörünün önemli temsilcileri vatandaşın tüm olumsuzluklara rağmen konut satın almaktan ve konut yatırımından vazgeçmemesi şeklinde yorumladı.

Yaz aylarında zirve yapan konut satışlarının eylül ayında yapılacak yüzde 0,95 kredi faiz oranları ve 120 ay vadelendirme imkânı sunularak konut satın alınmasını sağlayacak kampanya ile yeniden yükselmesini bekliyor.

Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği (AYİDER) Başkanı Melih Tavukçuoğlu, "Konut satışlarında ve inşaatta durağan olan temmuz ayında yaşanan yüzde 6,9'luk artış biraz sürpriz oldu ama gerçekten çok önemli bir gelişme. Firmaların kampanyalarının bu satış artışında etkisi olduğunu düşünüyoruz." dedi.