Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konut sektöründe ikinci kampanya yolda!

Gayrimenkul sektörünün önemli temsilcileri vatandaşların konut satın almasını sağlayacak yeni bir konut kampanyası daha hazırlanıyor. Konutta ikinci kampanya yolda!

Konut sektöründe ikinci bir kampanya yolda! Konut sektörünün canlanmasını ve satışların yeniden ivme kazanmasını sağlayan ilk kampanyadan sonra ikinci kampanya için de hazırlıklar başladı.

Özel sektörden KONUTDER, GYODER ve İNDER temsilcileri ile devlet kaynaklı KİPTAŞ ve Emlak Konut GYO temsilcileri bir araya gelerek konut sektöründe yeni bir kampanya için el ele verdi. Konut sektörünün yeniden canlanmasını sağlayacak, konut satışlarının yükselmesini ve konut stokunun erimesini sağlayacak ikinci bir kampanya için hazırlıklar başladı. Kampanya kapsamında vatandaşlara düşük faizli, uygun ödeme koşullarında konut satın alma imkanları sunulacak.

Detayları netleşmeyen kampanya kısa zaman sonra açıklanacak. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, vatandaşın konut satın alabilmesini kolaylaştıracak yeni bir kampanya için hazırlıklara başlandığını söyledi. Bakan Kurum, kampanyaya dair tüm detayların yakın zamanda paylaşılacağını söyledi.

Konut satın almak isteyenlerin alımlarını kolaylaştıracak yeni kampanyanın detaylarının kısa sürede belirlenmesi bekleniyor. Kampanya kapsamında konut kredisi faiz oranlarının yüzde 0,95 seviyesine kadar indirilmesi ve uygun ödeme koşulları sunulması planlanıyor.
Sektörde yepyeni bir yol haritası üzerinde çalıştıklarını ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, yeni yol haritasının belirlenmesinin hemen ardından konutta ikinci kampanyanın da start verileceğini söyledi.

Darbe girişiminden sonra yapılan konut kampanyası kapsamında konut sektörü önemli bir ivme kazandı. İnşaat sektörü temsilcilerinin başlattıkları kampanya kapsamında konut satışları ivme kazandı. Sektörün durgun döneminde hayata geçirilen bir diğer kampanya yüzde 0,98 faizli konut kredisi ve yüzde 20 indirim kampanyası kapsamında konut satışları ivme kazandı. Şimdi de hem devlet hem de özel sektör el ele vererek yeni bir kampanyaya imza atmaya hazırlanıyor.