Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konut sektöründe yeni indirim haberi yolda!

Konutta yüzde 20 indirim kampanyası ile hareketli günler geçiren konut sektöründe yeni bir indirim haberinin gelmesi bekleniyor!

Türkiye’nin gayrimenkul alanındaki 3 büyük çatı derneği KONUTDER, GYODER ve İNDER iş birliğinde hayata kazandırılan konutta yüzde 20 indirim kampanyası ile konut sektörü yeniden yükselişe geçti. Konut alımlarını erteleyen vatandaşlar başta olmak üzere kampanyanın ilk 6 gününde 2 binden fazla kişi kampanya imkanlarından yararlanarak hayallerini gerçekleştirme fırsatı yakaladı.

Konut sektöründeki teşvik atakları hakkında önemli bilgiler veren KONUTDER Başkanı Altan Elmas, konutta yüzde 20 indirim kampanyasıyla konut piyasasında hareketlilik başladığını ve yüzde 30 civarında yeni bir indirimin geleceğini söyledi.

Çatı kuruluşlarının üye firmalarından edindiği bilgiler kapsamında konut satışlarında önemli bir hareketlilik olduğunu ifade eden KONUTDER Başkanı Altan Elmas, “Nisan ayında konut satışlarında gerileme var ama gerileme banka kredili satışta. TÜİK verilerine göre nisan ayında kredili konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 35.6 oranında azalış göstererek 27 bin 912 oldu. Bankanın aracı olmadığı konut satışları ise yüzde 5.7 oranında artarak 75 bin 175 oldu. Şimdi faizlerin düşmesi ve bizlerin yaptığı yüzde 20 indirim kampanyası ile pazar canlanacak. Yaklaşık yüzde 30’luk bir indirim olacak. Tablo tersine dönüyor. Sur Yapı olarak satış ofislerimize gelen talepten bunu çok net görüyoruz” dedi.

Konutta yüzde 20 indirim kampanyasını başlatan çatı derneklerden İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı Nazmi Durbakayım, kampanyadan sonra konut satış ofislerinde hareketlilik başladığını ifade ederek Durbakayım, kampanyayla ilgili şunları paylaştı:

“Bir dernek üyemiz ‘4 aydır kapımı çalan yoktu, 2 günde 4 ev sattım’ dedi. Teknik Yapı olarak satış ofislerimizde ciddi trafik oldu. Telefonlar kitlendi. Nisan ayında yaşanan düşüşü çok rahat telafi ederiz. Bu sene genelinde ise 2017’nin üzerine çıkıp, rekor kırarız. Sektörün 3 çatı derneği olarak 41 firma 150 projede yüzde 20 indirim yapacağını açıklamıştı. Bu kampanya ile ilk etapta 3 milyarlık satış bekliyorduk ama ilgi beklediğimizden fazla. Bu rakam 8-9 milyar lirayı bulacak. Üstelik bu sinerji 250 alt sektörü de etkileyecek.” diye konuştu.