Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konut sektörüne sağlanan destek arttı

Toplumun tüm kesimlerini rahatlatacak adımlar atılıyor. Devlet tarafından sağlanan teşvikler arasında konut sektörü de bulunuyor. İşte tüm detaylar…

Ülke genelinde toplumun tüm kesimlerini rahatlatacak adımlar atılıyor. Vatan Gazetesi’ndeki habere göre; hayata geçirilen teşviklerle gelirler artacak, borçlar kolay ödenecek, faturalar düşecek, destekler artacak. Konut sektörüne sağlanan destekler ise şöyle:

İNDİRİM UZADI

2018 sonunda bitmesi planlanan ancak üç ay daha uzatılması yönünde bir karar alınan KDV oranları yüzde 18’den 8’e indirildi. İndirimden yararlanarak 500 bin TL değerinde bir konut alan vatandaş, yüzde 18 KDV’lik KDV oranına denk gelen 90 bin TL yerine, indirim sayesinde 40 bin TL ödüyor. Böylece vatandaş sadece KDV’den 50 bin TL kâr elde ediyor.

İMARDA BARIŞ

İmar ve iskân sorununun çözülmesi için İmar Barışı düzenlemesi başvuruları 15 Haziran 2019’a kadar uzatıldı. Yapı Kayıt Belgesi bedeli ödemeleri de 30 Haziran 2019’a kadar uzatıldı. 13 milyon yapıyı yakından ilgilendiren İmar Barışı düzenlemesine bugüne kadar 9 milyonu aşkın başvuru yapıldı.

BORÇLAR YAPILANDIRILIYOR

Vergi ve prim borçlarının yapılandırması ile milyonlarca vatandaşa yeni bir fırsat tanındı. Vergi borçlarına ilişkin yapılandırma başvurusunda bulunduğu halde 28 Aralık 2018 itibariyle ödenmesi gereken tutarları zamanında ödemeyerek kanun hükümlerini ihlal eden vatandaşlara, borç tutarlarını, 28 Şubat 2019’a kadar ödemeleri için imkân sağlandı.