Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konut sektörünün 'Sevgililer Günü' kampanyaları beklediği ilgiyi göremiyor

Son 4 yılda yapılan araştırmalara göre, konut sektörü 14 Şubat Sevgililer Günü özel kampanyalarından umduğu ilgiyi görmedi.

14 Şubat Sevgililer Günü için birbirinden özel kampanyalar geliştiren konut sektörü temsilcilere son 4 yılın istatistikleri incelendiğinde beklediği ilgiyi alamadı. Yapılan araştırmalara göre en az konut satışı gerçekleştirilen ayların başında şubat ayı geliyor. Sektörde bu özel gün için geliştirdiği konut kampanyalarından beklediği ilgiyi göremedi.

Sevgililer Günü kampanyalarına artık konut sektörü de dahil oldu. Ancak konut projelerinde sevgililer gününde %20’ye varan indirimlere, bunun yanı sıra çiftlere sunulan Miami, Venedik gibi yurtdışı tatil hediyelerine rağmen Şubat ayı, son 4 yıldır konut satışlarının en düşük seviyelerde yer aldığı bir ay olmaktan kurtulamadı.

Konut sektörünün Sevgililer Günü özel kampanyalarına alıcının ilgisiz kalması hakkında önemli açıklamalarda bulunan Gayrimenkul Danışmanı Gamze Özlü, son 4 yılın Türkiye içi konut satış istatistiklerinin inceleme altına alındığında konut satışının en az yapıldığı ayın Şubat olduğunu belirtti. 2014 yılında 12 ay içinde en az satışın 82 bin ile şubatta olduğunu ve 2015 yılında da ocak ve eylül aylarından sonra 2016 ve 2017’de ise ocak ve haziran ayından sonra en az konut satışının şubat ayında gerçekleştirildiğini ifade eden Özlü, 2017 yılının 2016 yılının aynı ayına kıyasla konut satışlarında şubat ayında yüzde 0,2 oranında düşüş yaşandığını açıkladı.

Konut sektörünün 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel kampanyalarda başarılı olamadığının altını çizen Özlü bu güne özel daha etkili ve yıl genelinde ses getirecek kampanyalara imza atılmasının gerekliliğinden de bahsetti.