Self İstanbul
1 Yıl Sonra Teslim
Self İstanbul İstanbul Avrupa / Esenyurt Proje Detayı
Sinpaş Finans Şehir
2 Yıl Sonra Teslim
Sinpaş Finans Şehir İstanbul Anadolu / Ümraniye 475.000 TL - 3.000.000 TL Proje Detayı
Avenue İstanbul
2 Yıl Sonra Teslim
Avenue İstanbul İstanbul Avrupa / Büyükçekmece 443.000 TL - 1.100.000 TL Proje Detayı
Nef Ormantepe
2 Yıl Sonra Teslim
Nef Ormantepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı

Konut yatırımcısı Beylikdüzü'nden vazgeçmiyor

Artan ulaşım yatırımları ve markalı konut üreten şirketlerin bölgeye girmesiyle konut yatırımcısının göz bebeği haline gelen Beylikdüzü, kazandırmaya devam ediyor.

Zamanında Osmanlı beylerinin ve padişahlarının yaz aylarında otağlarını o bölgeye kurdukları için zamanla Beylikdüzü ismini alan ilçe, son yıllarda İstanbul'un en hızlı büyüyen bölgesi oldu. Hal böyle olunca da tüm inşaat firmalarının bir an da yüzlerce projesine ev sahipliği yaptı. Peki Beylikdüzü nasıl bu kadar gelişti? Semerkant GYO A.Ş'nin Yönetim Kurulu Başkanı Enes Su, Beylikdüzü ile ilgili yatırımcılara bilgiler verdi.

Her bütçeye hitap ediyor

Bölgenin her segmentten alıcıya hitap ettiğini belirten Enes Su, "Yapılan araştırmalar sonucu, Beylikdüzü'nde son 4 yılda geniş yaşam alanları ve sosyal imkanlara sahip nitelikli ve markalı konut projelerinin hızla arttığı belirlendi. İnşa edilen sitelerde park, güvenlik, açık kapalı havuzlar, çocuk bahçeleri ve otoparklar yer alıyor. Bunların neredeyse tamamına yakını da büyük AVM'lerin çevresinde konuşlanmış durumda.

İlçede her gelir grubu için evler ve sosyal imkanlar bulunuyor. Bölgede ultra lüks villalardan sosyal olanaklara sahip nitelikli ucuz konutlara kadar farklı gelir gruplarına hitap eden projeler var" diye konuştu.

Ulaşım sorunu yok

"Beylikdüzü'ne ulaşım, ilçeye metrobüs hattının uzamasıyla rahatlamıştır" diyen Enes Su, "Avcılar-Beylikdüzü metrobüs projesinin açılması ile birlikte bölgede fiyat artışı hızla ivme kazanmıştır. Büyümenin en büyük nedenlerinden birisi de şüphesiz metrobüs ulaşımıdır" dedi. Enes Su, Beylikdüzü'nün her alanda yatırımcısına bir yılda yüzde 30 oranında kar sağladığını da vurguluyor.