Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konut yatırımı yapacaklar nelere dikkat etmeli?

Konut almayı düşünenler için çok önemli tavsiyelerde bulunan Benevre Beytepe Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Türkoğlu, “Yatırım yapayım derken zararlı çıkmayın” dedi.

Türkiye'nin hayli zor bir dönemden geçtiği şu günlerde yatırımcılar nereye yatırım yapacakları konusunda kararsız. Konut yatırımının hiçbir zaman kaybettirmeyecek, karlı bir yatırım olduğunun altını çizen Benevre Beytepe Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Türkoğlu, konut seçme sürecinden alım sürecine kadar olan tüm detayları konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar ile paylaştı.

Her detaya dikkat edilmeli

Ev sahibi olacak olan vatandaşların, konut projesi henüz bitmediyse mutlaka ruhsatı sorgulaması gerektiğini kaydeden Memduh Türkoğlu, “Gayrimenkul tapuda alınır, tapuda satılır. Satış işlemleri mutlaka tapuda gerçekleştirilmelidir. Konut sahibi olmak isteyenler sözleşme maddelerini okumalı, teslim tarihine dikkat etmelidir” dedi.

Hazır konut alacak vatandaşlara da önerilerde bulunan Türkoğlu, “Tapu işlemlerinden tutun, evin yapısına kadar her detay en ince ayrıntısına kadar araştırılmalıdır” diye konuştu.

En önemli kıstas lokasyon

Memduh Türkoğlu, yeni alınacak konutta bakılması gereken diğer önemli özellikleri de şu şekilde sıraladı: “Konut, oturum düşünülerek alınıyorsa merkezi lokasyonlara yakınlığı, ulaşım olanakları, havaalanı, üniversite, metro gibi bölgeye değer katan yerlere yakınlığına mutlaka bakılmalıdır"

İnşaat malzemelerinin kalitesinin de önemine dikkat çeken Türkoğlu “Kalite, doğru işçilik ve Deprem Yönetmeliği'ne uygunluk gibi hususlar mutlaka detaylı bir şekilde incelenmeli” dedi.