Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

"Konuta yatırım yapacaklar acele etsin"

Konuta yatırım yapmak isteyenlerin ellerini çabuk tutması gerektiğini söyleyen İbrahim Babacan, "2017'de fiyatlar yüzde 10-20 oranında artacak" dedi.

Olumsuz ekonomik veriler ve döviz kurlarındaki ani yükseliş, yeni yılda tüm sektörlerde fiyat artışı olacağı beklentisini gündeme getirdi. Özellikle ithalata bağlı çalışan sektör ve markalar ister istemez artan maliyetlerini fiyatlarına şimdiden yansıtırken, bazıları da bu yılı zamsız tamamlamayı planlıyor.

2017 yılında fiyat artışı beklenen sektörlerden biri olan gayrimenkul ise hala en iyi yatırım aracı olma özelliğiyle dikkat çekiyor. Gayrimenkul uzmanları ise yılbaşından sonra konut fiyatlarında artış beklendiğini söyleyerek konut alma niyeti olanlara yeni yıla girmeden ‘evinizi alın’ uyarısında bulunuyor.

Yıl bitmeden gayrimenkule yapılacak yatırımın kazandıracağını söyleyen Babacan Holding YKB’sİ İbrahim Babacan da konut almak isteyenleri zamdan önce harekete geçmeleri konusunda uyarıda bulundu. Kendi projelerinde de kampanya ve ödeme ayrıcalıklarıyla konut almayı kolaylaştırmayı amaçladıklarını hatırlatan Babacan, "Gayrimenkul hala en çok kazandıran ve en güvenilir yatırım aracı. Gayrimenkule yatırım yapmak isteyenler yıl bitmeden harekete geçmeliler. Kendi arsalarımız üzerine yatırım yapıyor olmamız ve hammadde stoğumuz bizi güçlendiriyor. Bu nedenle artan maliyetlerini konut fiyatlarına henüz yansıtmadık. 2017 ile birlikte konut fiyatlarının ortalama yüzde 8-10 gibi bir artış söz konusu olacak. O nedenle gayrimenkule yatırım yapacaklar beklemeden mevcut ortamı fırsata çevirsin" diye konuştu.

Konut fiyatları yıl sonuna kadar değişmeyecek

Esenyurt-Beylikdüzü bölgesi başta olmak üzere İstanbul’un en önemli lokasyonlarında konut projeleri geliştirdiklerini belirten İbrahim Babacan, projelerinde halen eski fiyatlarla satışa devam ettiklerini hatırlattı. Babacan, "Beylikdüzü ve Esenyut’ta inşa ettiğimiz ‘Babacan Premium’ ve ‘Babacan Palace’ projelerimiz başta olmak üzere Yeşilköy Atatürk Havalimanı’nın yanında projelendirdiğimiz ‘Babacan Port Royal’de konut satışlarımıza eski fiyatlardan devam ediyoruz. Bunun nedeni ise şuan inşaatlarımızda kullandığımız malzemelerin döviz artışı öncesi aldığımız, stokladığımız girdilerden oluşması. Ancak bundan sonraki süreçte bu durum ister istemez değişecek ve 2017 yılıyla beraber fiyatlarda artışa gideceğiz. O nedenle yatırım için en doğru zamandayız, gayrimenkul yatırımcısı bu yıl bitmeden yatırımını yaparsa kazanır" dedi.