Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

KONUTDER 2017’de 154 bin ilave istihdam sağladı

KONUTDER Başkanı Altan Elmas, inşası devam eden konutlar için 2017’nin ilk çeyreğinde 154 bin ilave istihdam sağladıklarını ifade etti.

Sektörün sesini daha güçlü duyurmasını ve sağlıklı büyümesinin önünü açmayı hedefleyen KONUTDER, Türkiye ekonomisine yılda yaklaşık 5 milyar dolarlık katma değer sağlıyor. KONUTDER, 2017 yılının ilk çeyreğinde inşası devam eden projeler için ilave 154 bin istihdam sağladı.

Şubat ve Mart aylarında gerçekleştirilen 240 ay vade kampanyası ile KONUTDER üyesi olan 22 firma 2,1 milyar TL değerinde 2 bin 300 bağımsız bölümün satışını gerçekleştirdi

KONUTDER, yabancıya konut satışını 2 katına çıkarmayı hedefliyor

Yabancıya konut satışının arttırılması gerektiğine dikkat çeken KONUTDER Başkanı Z.Altan Elmas sözlerine şu şekilde devam etti: “Sektör açısından önemli veri üretimi çalışmaları gerçekleştiriyoruz. 1,5 - 2 milyar dolar seviyesinde olan yabancıya satış rakamları mütekabiliyet yasası ile birlikte 4,5 milyar dolara yükseldi. KONUTDER olarak önümüzdeki süreçte yabancıya satış konusuna eğilerek çalışmalar ve pazarlama faaliyetleri gerçekleştireceğiz. Maliye Bakanlığımızın verdiği yeni teknik uygulamalar ile de gelecek 5 yılda hedefimiz yılda 10 milyar dolar seviyesine çıkmak''

Gayrimenkul sertifikası projesi büyük önem taşıyor

Buna ilavete sektörün finansal derinliğini artıracak gayrimenkul fonu, gayrimenkul sertifikası ve sukuk faaliyetleri gibi birçok konu hakkında çalışmalar gerçekleştireceğiz diye Elmas, “Bu enstrümanları sektör açısından daha kullanılabilir ve etkin hale getirmeye odaklanacağız. KONUTDER olarak gayrimenkul sertifikasını destekliyoruz. Ancak yeni düzenlemeler ile gayrimenkul sertifikasının bir menkul kıymet gibi değerlendirilmesi için SPK ile birlikte çalışmalar yapmayı hedefliyoruz” dedi.