Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

KONUTDER/Elmas: “Konutta yüzde 20 indirim kampanyası beklediğimizden iyi gidiyor”

KONUTDER Başkanı Altan Elmas, ‘konutta yüzde 20 indirim’ kampanyasının beklenenden daha iyi gittiğini söyledi.

15 Mayıs 2018 tarihinde KONUTDER, GYODER ve İNDER ortaklığında duyurulan ‘konutta yüzde 20 indirim’ kampanyası kapsamında kampanyanın ilk 13 günlük diliminde toplam 3 milyar TL’lik gelir sağlandı. 15 Haziran 2018 tarihinde sona erecek olan kampanyanın beklenenden daha iyiye seyrettiği konuşuluyor.

13 günlük sürede 3 milyar TL kazandıran konutta indirim kampanyasının beklenenden daha iyi gittiğini ifade eden Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) Başkanı Altan Elmas, kampanya için 3 milyar TL’lik bir hedef koyduklarını ve şu anki durumun umulandan daha iyi gittiğini söyledi.

KONUTDER Başkanı Elmas, derneğin üye firmalarından alınan bilgilere göre konutların üçte birinde 3 milyar liraya yakın gelir elde edildiğini ve kampanya ile yatırımcı kitlenin harekete geçtiğini söyledi.

Kaçan yatırımcının geri döndüğünü ifade eden KONUTDER Başkanı Elmas, "Uzun zamandır faizler yüksek olduğu için yatırımcılar sektörden geri çekilmişti. Daha çok oturmak için konut alınıyordu. Şu anda hem oturmak hem de ileriye dönük yatırım yapmak isteyenler harekete geçti" dedi.

Türkiye’nin dört bir yanından büyük şehirlerde olduğu kadar Anadolu’dan da konut alımlarında yoğunluk olduğunu söyleyen Elmas, Antalya, Denizli, Bursa, Kayseri, Ankara ve İzmir'de yer alan projelerden de olumlu geri dönüşler alındığını ve kampanyaya başlarken 3 milyar TL’lik bir hedef koyduklarını ve 9 milyar TL’ye kadar potansiyele sahip olduklarını söylediklerini hatırlattı.

Vatandaşların uygun fiyatlarla konut satın alacağının altını çizen Elmas, oturum amacıyla yapılan alımlar kadar ileriye yönelik yatırım amacıyla da yapılan alımların artış gösterdiğini ifade etti.

Kampanya sürecinden son derece memnun olduklarını belirten KONUTDER Başkanı Elmas, kampanyanın beklenenden daha iyiye gidiyor olduğunu da sözlerine ekledi.