Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konutta 0.98 faiz için bankalardan güç birliği

Konutta 0.98 faiz için bankalar güç birliği oluşturuyor. KONUTDER ile Ziraat Bankası’nın faizleri yüzde 0.98’e çektiği kampanyaya Vakıfbank ve Halkbank da katıldı.

KONUTDER ve Ziraat Bankası tarafından vatandaşların konut sahibi olması için başlatılan kampanyaya Vakıfbank ile Halkbank da katıldı. Sabah Gazetesi’nden Seda Tabak’ın haberine göre; Vakıf Katılım ile Ziraat Katılım’ın önümüzdeki günlerde kampanyaya katılması bekleniyor.

Yeni kampanya kapsamında, bankalarda kredisi bulunan konut üreticisi firmalardan konut alanlar için yüzde 0.98 faiz oranı uygulanacak. Vatandaşlar, 120 aya kadar varan vade seçenekleriyle 500 bin TL’ye kadar konut kredisi çekebilecek.

PAZARIN CANLANMASI BEKLENİYOR

Kampanya ile konut kredisi faiz oranı aylık yüzde 1.78 olarak belirlendi. Ancak aradaki yüzde 0.80’lik farkı konut üreticisi firmalar üstlendi. Böylece konut sahibi olmak isteyen vatandaşlara aylık yüzde 0.98 faiz ile kredi kullanma imkanı sunuluyor. Sektör temsilcileri, yüzde 2.99’a kadar çıkan kredi faizleri nedeniyle alımlarını erteleyen vatandaşların, kampanya ile birlikte konut pazarını canlandırmasını beklediklerini ifade ediyor.

Kampanya kapsamında üretici firmaların elinde bulunan bitmiş birinci el konut satışlarının finansmanına destek verilecek. Böylece, firmaların elinde bulunan konut stokunun eritilmesine yönelik de önemli katkı sağlanmış olacak.