Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konutta 240 ay vade fırsatından kimler yararlanabilir?

Konut sektöründe 240 ay vadeli satışlar başladı. Peki hangi bankalar kredi verecek? 20 yıl vadeli konut projeleri hangileri? İşte merak edilen tüm ayrıntılar...

İlk kampanya girişimini 15 Temmuz’dan sonra yapan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, 2'nci kampanya seferberliğini ise 1 Şubat tarihinde başlattı. Konut sahibi olmak isteyen vatandaşların peşinat tutarı yüzde 20 seviyesinden yüzde 5’e indirildi. Ülkemizde ilk defa 20 yıl yani 240 ay vadeyle konut satışı resmen başlamış oldu. Vatandaşların kampanyaya olan ilgisi her geçen gün artıyor. İlk 5 günde toplam 750 konut satıldı. Satılan bu konutlardan ise yaklaşık 605 milyon TL gelir sağlandı. Toplamda 30 proje ve 15 bin bağımsız olan bu kampanyada 60 aya 0 faiz, 120 aya 0.45 faiz, 240 aya 0.79 faiz uygulanıyor. Ev sahibi olmak isteyenlerin en kısa sürede ilgili kuruma başvuru yapması gerekiyor. Kampanya son başvuru tarihi 31 Mart olarak belirlendi.

Kampanyaya yoğun ilgi gösteriliyor

Emlak Konut projeleri kapsamında kampanyaya ayrılan yüzde 20’lik kısım doldu. Vatandaşlardan gelen konut talebine göre yeni konutların inşa edilmesi planlanıyor. Konut projeleri İstanbul, Ankara, Nevşehir, Denizli, Niğde ve Konya’da yer alıyor. Emlak Konut GYO, ilerleyen dönemde konut projelerini farklı illere de taşımayı hedefliyor.

Yaklaşık 2 ay sürecek olan kampanya sonunda 2.5 milyarlık satış yapılması tahmin ediliyor. Emlak Konut Gayrimekul Yatırım Ortaklığı, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında çalışmalarına hız verdi ve piyasayı canlandırmak için harekete geçti. İlk konut seferberliğinde yüzde 20 peşinat, 120 ay vade ve yüzde 0.70 faiz oranlı kampanya pek çok kişi tarafından ilgiyle karşılanmıştı.

20 yıl vade sadece Emlak Konut projelerini mi kapsıyor?

Emlak Konut GYO’nun düzenlediği kampanya dahilinde kredi veren bankalar şu şekilde; Türkiye İş Bankası, Vakıf Katılım, Yapı Kredi Bankası, Halkbank, Albaraka, Garanti Bankası, Ziraat Katılım Bankası.

240 ay vade ve 0,79 faiz oranlı emlak konut kampanyası, uygun ödeme koşulları sunmasından dolayı binlerce kişinin ilgisini çekmeyi başardı. Fakat kampanya başladığı günden itibaren herkesin merak ettiği bir soru gündeme gelmeye başladı. 20 yıl vade ve 0,79 faiz oranı sadece Emlak Konut projelerini mi kapsıyor?

Emlak konut kampanyasında sunulan vade sayısı ve faiz oranı Emlak Konut projeleri dışında geçerli değil. Bu doğrultuda başlatılan bu kampanyanın emlak sektörünün tamamını kapsadığını söyleyemeyiz.

31 Mart 2017 tarihine kadar geçerli olan bu kampanyanın yaklaşık 2.5 milyar lira gelir getirmesi bekleniyor. Hem kredi faiz oranının düşük olması hem de vade sayısının uzun tutulması projeye olan ilginin artmasına neden oluyor. Yüzde 5 peşinat karşılığında hayalinizdeki eve kavuşabilirsiniz.