Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konutta en avantajlı döneme girildi

Konut almak isteyenler için en avantajlı döneme girildi. Aralıkta konut alacak olanlar için birçok avantaj sunuluyor. Kaçırılmaması gereken fırsatlar şöyle…

2018 yılının son günlerine doğru giderken, konut almak isteyenler için de en avantajlı döneme girildi. Posta Gazetesi’nden Meltem Kara’nın haberine göre; konut almak isteyen vatandaşlar için KONUTDER ile Ziraat Bankası önderliğinde başlatılan konut kredisi faiz indiriminin yanı sıra yıl sonuna kadar sunulan tapu harcı ve KDV indirimi avantajı da bulunuyor. Bunun üzerine bir de üretici firmaların yaptığı kampanyalar eklenince, yılın son günlerinde konut almak isteyenler için indirimden düşük faize, ödeme kolaylıklarından kira garantilerine kadar pek çok avantaj bulunuyor.

KDV VE HARÇ AVANTAJI

Konut sahibi olmak isteyenler için sunulan avantajlar arasında en önemlisi şüphesiz KDV ve tapu harcı indirimleri. Konut teslimlerinde alınan yüzde 18’lik KDV oranı yüzde 8’e, tapu harcı oranı ise binde 20’den binde 15’e indirildi.

ZİRAAT BANKASI’NDAN YÜZDE 0.98 FAİZ

Konut sahibi olmak isteyenleri sevindiren bir diğer haber ise Ziraat Bankası’ndan geldi. Ziraat Bankası önderliğinde konut alacaklar için aylık yüzde 0.98 faiz oranı kampanyası başlatıldı. Vakıfbank ile Halkbank’ın da dahil olduğu kampanya kapsamında, vatandaşlar 120 aya varan vade ile 500 bin TL’ye kadar kredi çekebilecek.

ZAMDAN ÖNCE EN UYGUN FİYAT DÖNEMİ

Dövizdeki dalgalanmalar konut üreticilerinin maliyetlerini de yükseltti. Ancak bu maliyetler henüz fiyatlara yansımadı. 2019 yılına girilmesiyle birlikte yeni konut fiyatlarının bu maliyetlerin de dikkate alınarak belirlenmesi ve fiyatların yüzde 10’dan fazla artması bekleniyor.