Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konutta fiyatlar artacak uyarısı

Konut kampanyası ile bugüne kadar 5 bine yakın konut satıldı. KONUTDER ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas’tan altı ay sonra fiyatların yükseleceği uyarısı gel

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, “Türkiye için Kazanç Vakti” kampanyası ile 5 bine yakın konut satıldığını açıkladı. Altan Elmas, kampanya kapsamında Sur Yapı’nın 260 konut sattığını ve 140 milyon TL ciro elde ettiklerini söyledi.

Kampanyanın iyi başladığını belirten Altan Elmas; “Biz de dernekler ve sektörün önde gelen firmaları olarak destek verdik. İki aylık kampanya sonunda 10 milyar TL ciro elde edileceğini düşünüyorum. Satılan konut sayısı ise 10-12 bin olacak” ifadelerini kullandı.

EKİM AYINDA SATIŞLAR ARTACAK

31 Ekim 2018’e kadar devam edecek konut kampanyası ile peşinat yüzde 10'a çekildi, peşin alımlarda yüzde 10 indirim yapıldı. Yüzde 60’lık konut bedeli için ise firmaların bünyesinde 120 ay 0.98 vade farkı imkanı sunuluyor.

Ekim ayında satışların hızlanacağını düşündüğünü söyleyen Altan Elmas, “Sektörde konutlar en çok Ekim, Kasım ve Aralık aylarında satılır. Kampanyanın etkisiyle de bu hızlanarak artacaktır” dedi.

“6 AY SONRA FİYATLAR YÜKSELECEK” UYARISI

Star Gazetesi’nde yer alan habere göre; Altan Elmas, konut fiyatlarının, stokların erimesiyle birlikte 6 ay sonra yükseleceğini söyledi. Konut stoğu fazlalığından dolayı maliyetlerin fiyatlara yansımadığını dile getiren Elmas, “Fiyat artışının olmamasının sebebi eldeki stok. Son altı ayda Türkiye genelinde 200 bin konut satışı yapıldı. Kalan 600 bin konut, üç ay sonra 250 bin adet daha azalacak. 400 binlere kadar inecek olan konut stoğu ile birlikte altı ay sonra maliyetler de fiyatlara yansıyacak. Bunun yansımasını şimdiden görebiliriz. İzmir’de ev fiyatları çok yükseldi. İstanbul, Ankara, Antalya ve daha birçok büyükşehirde de bunu hissedeceğiz” diye konuştu.

2 AYDA MALİYET ARTIŞI YÜZDE 20'Yİ GEÇTİ

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Türkiye genelinde ev fiyatları yüzde 10.5 arttı. Maliyetler ise son bir yılda yüzde 27 arttı. Kurun hareketlenmesiyle birlikte son iki ayda maliyet artışının yüzde 20’yi geçtiğini belirten Altan Elmas, “Maliyetler fiyatlara yansımadan önce ev almanın tam zamanı” dedi.