Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konutta getirisi en yüksek bölgeler belli oldu

Türkiye genelinde en fazla getiriye sahip bölgeler açıklandı. En çok kazandıran il Balıkesir, ilçe İstanbul Küçükçekmece, mahalle ise İstanbul Kumburgaz oldu.

Türkiye genelinde konut yatırımında en fazla getiriye sahip bölge Balıkesir, ilçe bazında en çok kazandıran İstanbul Küçükçekmece, mahalle bazında ise en çok kazandıran İstanbul Kumburgaz oldu. İşte Reidin Konut Yatırımı Toplam Getiri Endeksi raporuna göre konut yatırımında getirisi en yüksek bölgeler…

KONUT YATIRIMI TOPLAM GETİRİ ENDEKSİ BİN 780 PUANA YÜKSELDİ

81 ilde 258 ilçe ve bin 255 mahalleden gelen verilere göre, endeks başlangıç dönemi olan Ocak 2015'te bin puan olan Türkiye geneli Konut Yatırımı Toplam Getiri Endeksi, Temmuz 2018'de bin 780 puana yükseldi. Konut yatırımında endekse göre getirisi en yüksek il bazında Balıkesir, ilçe İstanbul Küçükçekmece, mahalle bazında ise İstanbul Kumburgaz oldu.

BALIKESİR ZİRVEDE YERİNİ ALDI

Geçen yılın Temmuz ayında bin 828 puan ile ikinci sırada yer alan Balıkesir, bu yılın Temmuz ayında 2 bin 349 puan ile birinci sıraya yerleşti.

İşte Temmuz 2018 sonuçlarına göre il bazında en fazla getiriye sahip ilk beş bölge:

EN ÇOK KAZANDIRAN İLÇE İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE OLDU

Geçen yılın Temmuz ayında 2 bin 75 puanla birinci sırada yer alan İstanbul’un Küçükçekmece ilçesi, bu yılın Temmuz ayında 2 bin 437 puanla yerini korudu. Geçen yılın Temmuz ayında bin 888 puanla beşinci sırada yer alan Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesi bu yılın Temmuz ayında 2 bin 428 puanla ikinci sıraya yükseldi.

İşte Temmuz 2018 sonuçlarına göre ilçe bazında en fazla getiriye sahip ilk beş bölge:

GETİRİSİ EN YÜKSEK MAHALLE KUMBURGAZ

Geçen yılın Temmuz ayında 2 bin 535 puanla birinci sırada yer alan Büyükçekmece’nin Kumburgaz Mahallesi, bu yılın Temmuz ayında 3 bin 29 puanla yerini korudu. Geçen yılın Temmuz ayında 2 bin 149 puanla 21’inci sırada yer alan Ankara'nın Etimesgut ilçesine bağlı Yapracık Mahallesi, bu yılın Temmuz ayında 2 bin 789 puanla ikinci sıraya yükseldi.

İşte Temmuz 2018 sonuçlarına göre mahalle bazında en fazla getiriye sahip ilk beş bölge: