Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konutta ikinci indirim kampanyası bayramdan sonra başlıyor

Konut satışlarına yeniden ivme kazandıracak kapsamlı konut kampanyasının ikincisi Kurban Bayramı’ndan hemen sonra başlıyor. İşte detaylar…

Konut sektöründe yaşanan durgunluğun ortadan kaldırılması, konut stokunun eritilmesi ve konut sektörünün hareketlenmesi için yeni bir kampanyaya imza atılacak. Dün konutta ikinci kampanyanın müjdesini Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum vermişti. Bugün sektör temsilcileri konut sektörünün canlanmasının sağlayacak yeni kampanyanın detaylarını görüştü ve kampanyanın Kurban Bayramı’dan hemen sonra start alacağını söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un konutta ikinci kampanyaya ilişkin açıklamasından sonra bugün KONUTDER, GYODER VE İNDER başkanları bir araya gelerek yeni kampanyanın detayları hakkında konuştu. İkinci konut kampanyasının detayları belli oldu. Bayramdan sonra kampanya başlıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, konutta ikinci bir indirim kampanyasına ilişkin dün açıklamalarda bulunmuştu. Bugün Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER), İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) ve Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) başkanları konutta ikinci kampanyanın detaylarını görüşmek üzere bir araya geldi.

Konutta ikinci kampanya hakkında önemli açıklamalarda bulunan Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, kampanyanın Kurban Bayramı’ndan hemen sonra start alacağını ifade etti.

Konutta ikinci kampanyada 120 ay vade imkânı ve yüzde 0,95 ile 0,98 faiz oranlarıyla konut satın alma imkânı sunuluyor. Kampanya hakkındaki detayları açıklayan KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas: “Faiz oranını yüzde 1'in altına çekeceğiz 0,99 veya 98 olacak. 120 aya varan vade imkanıyla tüketicilerin karşısına çıkacağız. Düşük peşinat ve bir miktar ara ödeme olabilir" dedi.

Kampanyanın ilk etapta bir ay süre ile geçerli olacağını ifade eden KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı Elmas, talep görülürse kampanyanın uzatılabileceğini de söyledi.

Kısa süre önce gerçekleştirilen konut kampanyasının 15 Mayıs ile 30 Haziran tarihlerinde geçerli olduğunu, kampanyanın konut satışlarını yüzde 22 oranında artırdığını ve buna benzer bir kampanya planladıklarını ifade eden Elmas, “Bayram sonrası için büyük bir kampanya hazırlıyoruz. Faiz oranını yüzde 1'in altına çekeceğiz 0.99 veya 0.98 olacak. 120 aya varan vade imkanıyla tüketicilerin karşısına çıkacağız. Düşük peşinat ve bir miktar ara ödeme olabilir" ifadelerini kullandı.

Kampanya detayları hakkında görüşmeye devam ettiklerini söyleyen Elmas, “Şu anda indirim oranı üzerinde çalışıyoruz. Ara ödemenin de ne kadar olacağı henüz netleşmedi. Netleşen tek şey 0.99-0.98 faiz oranı ve 120 ay vadeyi biz vereceğiz. Ara ödeme ve peşinatlar üzerine çalışıyoruz" şeklinde konuştu.