Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konutta ikinci kampanya yarın başlıyor

Konut sektörünü hareketlendirmesi beklenen ikinci indirim ve düşük faiz kampanyası yarın start alıyor.

Konut sektörü yepyeni bir kampanyaya bugün start veriyor. KONUTDER, GYODER ve İNDER gayrimenkul sektörünün üç lider çatı kuruluşunun önderliğinde KİPTAŞ ve Emlak Konut GYO desteği ile hayata kazandırılan kampanya kapsamında düşük faiz oranları, düük peşinat ve indirim imkanları sunulacak.

Hem devlet hem de özel sektör eliyle hayata geçirilen kampanya kapsamında üç lider çatı kuruluşu KONUTDER, İNDER ve GYODER bünyesinde yer alan firmaların markalı konut projelerine ek olarak Türkiye'nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut GYO ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden KİPTAŞ'ın bünyesindeki konut projeleri yer alacak.

Bir önceki yüzde 20 indirim düşük faiz kampanyasına göre kapsamı çok daha geniş olan kampanya sayesinde biriken konut stokunun eritilmesi, konut alımlarını yüksek kredi faizleri nedeniyle erteleyen vatandaşların konut alımlarını gerçekleştirmesi ve sektörün yeniden canlanması bekleniyor.

28 Ağustos Salı 2018 tarihi ile startı verilen ve ilk etapta 1 ay süreyle devam etmesi beklenen konutta ikinci kampanya kapsamında yüzde 0,98 ile yüzde 0,95 arasında değişen kredi faiz oranları ile 120 aya kadar vadelendirme fırsatı sunuluyor. Buna ek olarak kampanya kapsamında konut satın almak isteyen tüketicilere yüzde 20-30 bandında seyreden peşinatlara yerine yüzde 5-10 bandında seyreden düşük peşinatlar talep edilecek.

Yarın itibariyle başlayan konutta ikinci kampanyanın ilk etapta eylül ayıının sonuna kadar devam etmesi bekleniyor. Ancak sektör temsilcileri ilerleyen zamanlarda kampanyanın yoğun talep alması durumunda bir ay daha uzatılabileceğini söylüyor.