Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konutta ikinci kampanyanın detayları belli oldu

Konut sektörü bayramdan sonra ikinci bir indirim kampanyası ile yeniden atağa geçmeye hazırlanıyor. Sektör yeni kampanyadan umutlu! Peki, yeni kampanya neler vaat ediyor?

Bir süredir sıkıntılı günler geçiren ve bu günleri geride bırakmak için hem devlet hem de özel sektör eliyle kampanyalar geliştiren sektör temsilcileri yepyeni bir konut kampanyasına daha imza atmaya hazırlaıyor. Bayramdan hemen sonra start alması kararlaştırılan konutta ikinci kampanyanın detayları belli oldu.

Konutta ikinci kampanyanın detayları hakkında KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas açıklamalarda bulundu. Elmas, kampanya ile birlikte satışların yeniden ivme kazanacağını ve sektörün canlanacağını öngörüyor. Peki, yeni kampanya tüketicilere ne vaat ediyor? Yeni konut kampanyası ile neler değişecek? Konut kredileri düşecek mi? Konutta ikinci kampanya ne kadar süreyle geçerli olacak? Tüm bunların cevabı haberimizde...

Konutta ikinci kampanya Kurban Bayramı'nın sona ermesinden hemen sonra start verecek. Kampanyanın konut sektöründe satışlara yeniden ivme kazandıracağını söyleyen KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı Elmas, kampanya kapsamında alıcılara 120 aya kadar yüzde 0,95 ile yüzde 0,98 faiz oranlarıyla kredi imkanı sağlanacağını ve en az yüzde 20-30 bandında olan peşinatların yüzde 5-10 bandına çekileceğini söyledi.

Kampanyanın eylül ile ekim ayları arasında bir aylık süre için geçerli olacağını ifade eden Elmas, eğer ki talep yoğunluğu olursa bu kapsamda kampanyanın bir süre daha uzatılabileceğini de söyledi.

Konut kredisi faizleri nedeniyle alımlarını erteleyen vatandaşlar ve sektör temsilcilerinin dört gözle beklediği konutta ikinci indirim kampanyasının kapsamı ilk kampayaya göre daha geniş olacak. Emlak Konut GYO ve KİPTAŞ desteği ile sektörün üç lider çatı kuruluşu KONUTDER, GYODER ve İNDER temsilcileri tarfından hayata kazandırılan kampanya kapsamında her bütçeye uygun konutlar satışa sunulacak.

Kampanya kapsamında yüzde 0,95 ile yüzde 0,98 arasında değişen kredi faiz oranlarıyla 120 aya kadar taksitlendirme imkanları, yüzde 5-10 bandında düşük peşinat imkanı sağlanacak. Yoğun talep alması durumunda kampanyanın süresi uzatılabilecek.