Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konutta indirim kampanyasının satış potansiyeli 9 milyar TL

KONUTDER Başkanı Altan Elmas ‘konutta yüzde 20 indirim’ kampanyasında 9 milyar TL gelir elde edilebilecek potansiyelin mevcut olduğunu söyledi.

Gayrimenkul sektörünün özellikle son 2 yıldır yaşadığı sıkıntılı günleri geride bırakabilmesi için hükümet ve özel sektör temsilcileri tarafından el ele verilerek yaşama geçirilen konut teşvik paketlerinin olumlu geri dönüşleri tüm hızıyla alınıyor.

KONUTDER, GYODER ve İNDER ortaklığında 15 Mayıs’ta duyurulan ‘komutta yüzde 20 indirim’ kampanyası yaklaşık 45 firmanın ve yüzlerce konut projesinin katılımıyla devam ediyor.

Sektöre can suyu olan ve yeniden konut piyasasının hareketlenmesi sağlayan kampanyada 3 milyar TL’lik satış gelirine ulaşıldı. Hedeflenen satış bedeli rakamı henüz kampanyanın ikinci haftası içindeyken elde edildi.

Konutta yüzde 20 indirim kampanyasının tüm hızıyla olumlu geri dönüşler sağlaması ve kampanya gidişatı hakkında konuşan KONUTDER Başkanı Altan Elmas, sonuçların beklenen iyi olduğunu, hedefledikleri 3 milyar TL rakamına ulaştıklarını ve potansiyelin 9 milyar TL olduğunu ifade etti.

15 Mayıs 2018 tarihinde GYODER, KONUTDER ve İNDER iş birliğinde yapılan basın toplantısı ile sektöre ve basına duyurulan ‘konutta yüzde 20 indirim’ kampanyası sayesinde hem oturum hem de yatırım amaçlı konut alımları artış gösterdi. Son 3 yıl içinde biriken konut stoku erimeye başladı. Konut alımlarını erteleyen vatandaşlar ve ileriye yönelik yatırım amacıyla gayrimenkul alıcıları hem devlet teşvikleri hem de indirim kampanyası sayesinde geri dönüş yaptı.

Devlet tarafından sağlanan destekler sayesinde yüzde 20 indirim kampanyasına ek olarak 150’den fazla konut projesinde düşük peşinat, uzun vade ve düşük kredi faizleri (yüzde 0,98,0,99) sunularak konut satın almak kolay hale getiriliyor.