Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konutta metrekare fiyatları yükselişe geçti

Gayrimenkul sektöründe hareketlenme başladı. Geçen seneden beri gerileyen metrekare fiyatları artışa geçti.

Son bir senedir duraklama yaşayan sektörde hareketlenme başladı. Sabah Gazetesi’nden Seda Tabak’ın haberine göre; döviz kurunda yaşanan gerileme yatırımcıları yeniden konuta yöneltti. En çok hareketlenme Beykoz, Sarıyer, Beşiktaş, Kadıköy ve Üsküdar gibi İstanbul’un gözde ilçelerinde gerçekleşti.

EN YÜKSEK ARTIŞ BEYKOZ'DA

İstanbul genelinde konut fiyatları artışa geçti. Endeksacom’un verilerine göre en yüksek artış Beykoz ilçesinde yaşandı. Beykoz’daki konutların satış fiyatı ortalama 1 milyon 782 bin 450 TL, kira bedeli ise bin 958 TL olarak açıklandı.

SARIYER KİRADA BİRİNCİ

Beykoz’u Sarıyer takip ediyor. Sarıyer’deki konut fiyatları 1 milyon 406 bin TL iken, kiralar 3 bin 364 TL oldu. En pahalı üçüncü ilçe ise Beşiktaş oldu. Beşiktaş’ta konut fiyatları 1 milyon 37 bin 190 TL, kiralar ise 2 bin 870 TL olarak kaydedildi.

Kadıköy’de özellikle Moda, Erenköy, Caddebostan, Fenerbahçe gibi mahallelerde kira bedelleri cep yakıyor. Bölgedeki konut fiyatları 977 bin TL, kiralar ise 2 bin 419 TL civarında geziyor. Üsküdar’da ise konut fiyatı 554 bin 724 TL, kiralar ise bin 557 TL olarak seyrediyor.

KONUTTA EYÜPSULTAN VE BEYOĞLU KAZANDIRDI

Konutta geri dönüş süreleri değerlendirildiğinde Eyüpsultan ve Beyoğlu kazandırdı. Eyüpsultan ve Beyoğlu’nda amortisman süresi 19, Gaziosmanpaşa'da 20, Küçükçekmece ve Zeytinburnu'nda 21 yıl iken, Beykoz'da 46, Beşiktaş'ta 37, Bakırköy'de 36 yıl ve Kadıköy'de 35 yıl olarak kayıtlara geçti. Yatırımın geri dönüş sürelerine göre en geç kazandıran ilçeler ise sırasıyla Beykoz, Beşiktaş, Bakırköy oldu.