Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

"Konutta orta segmentin ihtiyacı karşılanmalı"

Konut sektöründe üst segmente yönelik arzın tamamlandığını belirten Tekfen Emlak CEO'su Ömer Egesel, bundan sonraki yatırımlarının orta segmente yönelik olacağını söyledi

Orta segmente yönelik ilk projesi olan HEP İstanbul'da yüzde 65'lik satış oranlarını yakalayan Tekfen Emlak Geliştirme, bundan sonraki projelerini de orta gelirli yatırımcılara yönelik olarak gerçekleştirmeyi planlıyor. Şirket olarak her segmente yönelik gayrimenkul projeleri gerçekleştirebileceklerini fakat orta segmentte talebin çok fazla olduğunu söyleyen Tekfen Emlak'ın CEO'su Ömer Egesel, “Gayrimenkul sektöründe Türkiye'ye baktığınızda bugün konut görüyorsunuz. Konutta talep her zaman olacak. Dolayısıyla konut gayrimenkul işinin sürükleyicisi olacak gibi görünüyor. Konutta da ihtiyaç orta segmentte çünkü orta segment kalabalık. Zengin A sınıfı dediğimiz insanların zaten birden fazla konutu var. Üst segment doldu” dedi.

Orta segmente konut üretiminin başından beri gerekli olduğunu vurgulayan Egesel, “Sektöre baktığınız zaman önemli bir kısmı İstanbul ve çevresinde dönüyor ve İstanbul ve çevresinde de arsa üretimi de artık çok zor olmaya başladı. Şimdi onun için artık dönüşüm konuşuyor herkes ama potansiyel ve ihtiyaç her zaman orta segmentteydi şimdi birçok firma onu yavaş yavaş görüp oraya yönelmeye başladı.” dedi.

Gayrimenkul sektörü için 2016 yılını da değerlendiren Egesel, “2016'yı şu an çok pozitif görmek kolay değil. Mevcut terör olayları sebebiyle bu sene kötü başladı. Zaten zor bir yıldan çıktık. Bu olaylar sadece gayrimenkulu değil her sektörü etkiliyor. Buna rağmen benim beklediğimden daha iyi satış rakamlarını yakaladık” diye konuştu.