Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konutta yeni kampanya geliyor! Kredi faizleri yüzde 0,95'e çekilecek!

KONUTDER, GYODER ve İNDER tarafından yeni bir konut kampanyasına daha imza atılıyor.

Gayrimenkul sektörünün üç lider çatı kuruluşu KONUTDER, GYODER ve İNDER tarafından Türkiye’nin en büyük gayrimenkul ortaklığı platformu Emlak Konut GYO’nun katkısıyla konutta yepyeni bir kampanyaya imza atıyor.

Konut sektörünü yeniden canlandırması beklenen ikinci konut kampanyası Eylül 2018 ile Ekim 2018 tarihlerinde konut kredi faizlerinin yüzde 9,95 seviyesine kadar çekilmesini sağlayacak.

İnşaatçılar Derneği (İNDER), Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) ile Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) konut sektörünün yeniden hareketlenmesini ve konut stokunun eritilmesini sağlayacak yepyeni b ir kampanyaya daha imza atmaya hazırlanıyor.

Kampanya kapsamında güncelde yüzde 2 seviyesini de geride bırakan konut kredisi faiz oranlarının yüzde 0,95’e kadar düşürülmesi ve 120 a vadeli konut satışı yapılması planlanıyor. Yüzde 20 olan peşinat oranının da yüzde 5 ile 10 arasında sabitlenmesi planlanıyor.
Kampanya hakkında görüşmek üzere KONUTDER Başkanı Altan Elmas, İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım ve GYODER Başkanı Feyzullah

Yetgin, Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Keleş ile Genel Müdürü Hakan Gedikli ile bir araya geldi. Bu çoklu görüşmeye KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım da katıldı.

Bundan bir önceki konut kampanyasında gayrimenkul sektörünün üç lider çatı kuruluşu yer alırken bu defa ki kampanya da devlet de yerini aldı. Bu şekilde kampanyanın etki alanının da daha geniş olması bekleniyor.

Sektör temsilcileri kampanya hakkında yakın zamanda birkaç kez daha bir araya gelerek son şeklini duyuracak. Yeni kampanyanın da konut sektöründe aranan canlılığı sağlaması ve konut satışlarına yeniden ivme kazandırması bekleniyor.

KONUTDER, GYODER ve İNDER öncülüğünde hayata kazandırılan bir önceki konut kampanyasında ise 15 Mayıs ile 15 Haziran tarihlerinde yüzde 0,98 kredi faiz oranı, yüzde 5 peşinat ve peşin alımlarda yüzde 20 indirim uygulanmıştı.