Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konutta yüzde 0,95 faizle 120 ay vade geliyor!

Konut sektörü temsilcileri ikinci kampanyanın detaylarını görüşmek için bir araya geldi. Bayramdan sonra startı verilecek kampanyada çok cazip ödeme koşulları sunuluyor.

Bir süredir sıkıntılı günler geçiren konut sektörünün yeniden canlanması ve kredi faizlerinin nedeniyle konut alımlarını erteleyen vatandaşların konut sahibi olmasını ve buna paralel konut stokunun eritilebilmesi için yeni bir kampanya başlatılıyor.

Konutta ikinci kampanya kapsamında konut alımlarında 120 aya kadar yüzde 1’in altında faiz oranlarıyla ödeme imkanları sunulacak. Yüzde 20 seviyelerinde olan konut peşinatları da kampanya kapsamında yüzde 5 ile 10 seviyelerine çekilecek.

Kurban Bayramı’nın sona ermesinin hemen ardından startının verilmesi planlanan konutta ikinci kampanyanın ilk etapta bir ay süreyle geçerli olması bekleniyor. Ancak sektör temsilcileri yoğun talep olduğu ve sektör açısından olumlu geri dönüşler alındığı takdirde kampanyanın uzatılabileceğini söylüyor.

Diğer yüzde 0,98 faizle yüzde 20 indirim kampanyasından farklı olarak devlet desteğini de yanına alan özel sektör temsilcileri kampanyanın etki alanının çok geniş olacağını dile getiriyor.

Türkiye gayrimenkul sektörünün üç çatı kuruluşu KONUTDER, İNDER ve GYODER’in başkanları ile Emlak Konut GYO ve KİPTAŞ başkanlarının bir araya gelmesiyle ilk hatları oluşturulan kampanyaya ilişkin görüşmeler sürüyor. Bayramdan sonra başlaması kararlaştırılan kampanyanın bazı sunduğu avantajlar ise belirlendi.

Kampanya kapsamında üç lider çatı kuruluş bünyesinde Emlak Konut GYO ve KİPTAŞ bünyesindeki birçok markalı konut projesinden 120 aya kadar vade imkanları ve yüzde 1’in altındaki faiz oranları ile konut satın alma imkânı sunulacak. Genelde yüzde 20 seviyelerinde seyreden konut peşinatlarının da kampanya kapsamında yüzde 5 ile 10 seviyelerine çekilmesi bekleniyor. İlk önce bir ay süreyle yaşama geçirilecek kampanyanın gördüğü talebe göre süresinin uzatılması planlanıyor.