Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konutta yüzde 0.98 faiz kampanyasına destek artıyor

Ziraat Bankası’nın başlattığı aylık yüzde 0.98 konut kredisi kampanyasına destek artıyor. Kampanyaya Vakıfbank, Halkbank, Vakıf ve Ziraat Katılım dahil oldu.

Ziraat Bankası ve KONUTDER tarafından vatandaşların konut sahibi olabilmesi için yeni bir kampanya başlatıldı. Vatandaşa aylık yüzde 0.98 vade farkı ile kredi sunulan kampanyaya Vakıfbank, Halkbank, Vakıf ve Ziraat Katılım’ın destek vereceği belirtildi.

KONUT STOKLARI ERİYECEK

Yeni Asır Gazetesi'nde yer alan habere göre; bankalarla kredili çalışmakta olan konut üreticisi firmalardan konut alanlar için aylık yüzde 0.98 faiz oranı uygulanacak. Bu kapsamda, 120 aya varan vade seçenekleriyle 500 bin TL’ye kadar konut kredisi kullanma imkanı verilecek. Yeni kampanya ile inşaat şirketlerinin elinde bulunan konut stoklarının eritilmesi amaçlanıyor.

FİRMALAR ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYUYOR

Kampanyaya katılan bankaların konut kredisi faiz oranı aylık yüzde 1.79 olarak açıklandı. Banka ile çalışmakta olan konut üreticisi firmaların da elini taşın altına koyuyor ve faiz maliyetinin bir kısmını üstleniyor. Böylece müşterilere faiz oranı aylık yüzde 0.98 olarak yansıtılacak.

TÜM FİRMALAR GİREBİLİR

Konut kredisi kampanyası tüm inşaat firmalarından alımlarda geçerli olacak ve firmaların elinde bulunan bitmiş birinci el ve henüz tamamlanmamış inşaatı devam etmekte olan konut satışlarının finansmanına destek verilecek. Verilen konut kredilerinin bir kısmı, söz konusu firmaların kampanyaya dahil olan bankalara olan kredilerinin geri ödenmesinde kullanılacak.