Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konutta yüzde 20 indirim kampanyası uzatıldı!

KONUTDER, GYODER ve İNDER önderliğinde hayata geçirilen konutta yüzde 20 indirim kampanyası 30 Haziran 2018 tarihine kadar uzatıldı!

15 Mayıs tarihinde duyurulan ve 15 Haziran 2018 tarihinde sona ermesi kararlaştırılan konutta yüzde 20 indirim kampanyası 30 Haziran 2018 tarihine kadar uzatıldı.

80’ yakın firmanın katılım gösterdiği stoklarla sınırlı konutta yüzde 20 indirim kampanyası Türkiye konut sektörünün üç büyük çatı kuruluşu KONUDER, GYODER ve İNDER’in temsilcileri tarafından 15 Mayıs tarihinde düzenlenen basın toplantısı ile resmen ilan edilmişti. Kampanyanın son günü olarak da 15 Haziran 2018 tarihi belirlenmişti. Yoğun ilgi gören ve konut sektörünün yeniden canlanmasını sağlayan kampanyanın 30 Haziran 2018 tarihine kadar uzatıldığı açıklandı.

Konutta yüzde 20 indirim kampanyasının süresinin uzatılmasına ilişkin açıklama yapan GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, 41 firmanın katılımı ile 15 Mayıs’ta başlatılan kampanyayı yoğun talepten dolayı uzattıklarını açıkladı.
Yetgin, “Konut alıcılarının ilgisi sonucu, sadece 3 kamu bankasının verdiği konut kredisi rakamları, bugün itibarıyla 6 milyar TL’ye ulaştı. Bu oranın yüzde 80 olduğunu varsayarak, diğer bankaları da eklediğimizde; bu kısa süre içinde toplam 8 milyarı bulan konut kredisi kullanıldığını söyleyebiliriz” dedi.

GYODER Başkanı Yetgin “Ev almayı planlayan ancak sınırlı imkanları olan vatandaşlarımız bu fırsatları iyi değerlendirmeli. Ayrıca döviz kurunda yaşanan artışla birlikte yükselen maliyetlerin birçok projeyi etkilemesine rağmen, firmaların fiyatları sabit tutmasından dolayı bu dönem konut alanlar kazançlı çıkacak. Ev sahibi olmak isteyenler bu fırsatı değerlendirmeli çünkü yeni başlayacak projelerde bu fiyatlarla satış yapmak mümkün olmayacak. Tüm bu gelişmeleri değerlendirerek, daha fazla konut alınıcısının yararlanması amacıyla, GYODER, İNDER ve KONUTDER olarak aldığımız ortak kararla kampanyayı 30 Haziran Cumartesi gününe kadar uzatma kararı aldık” şeklinde konuştu.

“Konut sektöründeki canlılık devam edecek”

Konut sektöründeki canlılığın devam etmesini beklediklerinin altını çizen Başkan Yetgin, "Gayrimenkul sektöründe işler durmaz, ihtiyaç tarafını hiçbir zaman göz ardı etmemek lazım. Bu ülkede 7,5 milyon konutun yenilenmesi şart. Önümüzdeki 15-20 yıl, yoğun bir şekilde bizim bu dönüşümü gerçekleştirmemiz gerekiyor” dedi.