Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konutta yüzde 20 indirim kampanyasına gurbetçilerden yoğun ilgi!

KONUTDER, GYODER ve İNDER iş birliğinde hayata geçirilen konutta yüzde 20 indirim kampanyasına gurbetçiler yoğun ilgi gösterdi.

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları Türkiye’de yapılan konut indirimlerine yoğun ilgi göstermeye devam ediyor. Hem devlet hem de özel sektör tarafından yapılan teşvik ve kampanyalardan sonra yurt dışında yaşayan gurbetçi vatandaşların konut alımları artış gösterdi.

Türkiye gayrimenkul sektörünün 3 büyük çatı derneği KONUTDER, GYODER ve İNDER tarafından yaşama geçirilen yüzde 20 indirim kampanyası ve buna ek olarak 41 firmaya ait 150’den fazla projede yüzde 0,98 faiz imkanıyla taksitlendirme ve sadece yüzde 5 peşinat seçeneği sunulması gayrimenkul sektörünü yeniden canlandırdı.

Konutta yüzde 20 indirim kampanyasının ilk altı gününde toplam 2 bin adet konut satışı gerçekleştirilerek kampanyadan ilk geri dönüşler çok olumlu bir şekilde alındı. Hal böyle olunca yurt dışında yaşayan gurbetçi Türk vatandaşları da fırsatları kaçırmadı.

Ziraat Bankası önderliğinde konut kredisi faiz oranları yüzde 0,98’ çekildi ve 41 firmadan 150’den fazla konut projesinde yüzde 20 indirim kampanyası başlatıldı. Kampanya kapsamındaki projelerde yüzde 5 peşinat düşük faizle 500 bin TL’ye kadar kredi ve peşin ödemelerde yüzde 20 indirim imkânı sunuluyor.

Yurt genelinde 15 Haziran tarihine kadar sürecek olan konut kampanyasından sadece 6 günde 2 bin kişi yararlandı. Kampanyadan Türkiye’de yaşayan vatandaşların yanı sıra Almanya, Fransa, İngiltere gibi Avrupa ülkelerinde yaşayan gurbetçilerin de yoğun ilgi gösterdiği görüldü.
Konut satın alan gurbetçiden 4’ü yatırımlık ev aldı. Oturum amaçlı alımlarda vatandaşlar en çok 3+1 planında tasarlanmış daireleri tercih etti.