Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konutta yüzde 20 indirim kampanyasına katılan firma sayısı 80’e ulaştı

Türkiye konut sektörünün üç çatı kuruluşu KONUTDER, GYODER ve İNDER iş birliğinde hayata geçirilen konutta yüzde 20 indirim kampanyasına katılan firma sayısı 80’e ulaştı.

Konutta yüzde 20 indirim kampanyası tam gaz devam ediyor. 15 Mayıs tarihinde duyurulan ve startı verilen Türkiye gayrimenkul sektörünün üç lider ismi öncülüğündeki konutta yüzde 20 indirim kampanyasında ilk yarı sona erdi. İlk 15 günde çok olumlu sonuçlar alınan kampanyanın ikinci yarısı ise tüm hızıyla devam ediliyor. İlk etapta üç çatı kuruluşun üyesi 41 firma ile start alan konutta yüzde 20 indirim kampanyasına dahil olan firma ayısı ikinci yarıda iki kat yükselerek 80’e ulaştı.

Konutta yüzde 20 indirim kampanyası için son tarih 15 Haziran!

15 Mayıs ile 15 Haziran 2018 tarihleri arasında stoklar dahilinde geçerli olacak konutta yüzde 20 indirim kampanyası sektör temsilcilerinin ümitlerini boşa çıkarmadı. Kampanyaya dahil olan firmaların ilk günden itibaren satış ofislerinde önemli ölçüde hareketlilik meydana geldi. Seferberliğin olumlu geri dönüşleri hızla alınmaya başladı.

Düşük peşinat, düşük kredi faizi ve uzun vade imkanına ek yüzde 20 indirim

Yurt genelinde geçerli olan konutta yüzde 20 indirim kampanyası kapsamında peşin ve kredili alımlarda uygulanan indirime ek olarak yüzde 5 peşinatla konut satın alma imkanı ve yüzde 0,98 faiz oranıyla uzun vade seçenekleri de sunuluyor.

"41 firmayla başladık 80'e ulaştık"

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) Başkanı Altan Elmas, kampanyanın konut sektörüne her alanda bir canlanma getirdiğini vurgulayarak şunları kaydetti:

“41 firmayla başladık. Firma sayısı irili ufaklı olmak üzere 80’e çıktı. Uzattıkça bu yükü taşıyamaz hale gelebiliriz. Tek başımıza alabileceğimiz bir karar değil. Firmaların uzatma beklentisi oluşursa değerlendirilebilir. Ancak şu anda uzatma kararı yok. Bu nedenle vatandaşa, oluşan bu uygun koşullardan yararlanmalarını öneriyoruz. Seçim öncesi olması, döviz kuru, not kuruluşlarının ‘negatif algı yönetimi’, vatandaşı düşündürüyor olabilir. Piyasa koşullarında 0.98 faiz, yüzde 20 indirim, yüzde 5 peşinat ve hükümetin destekleri çok kıymetli” dedi.