Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konya, 9 milyon liralık yatırımla yeniden yaratılıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, şehrin dokusunu bozan hasar görmüş tarihi binaları restore ediyor. Büyük bölümünü tamamlanan çalışmaların kısa zamanda bitirileceği açıklandı

Konya'da bulunan 2 bin tarihi binaya, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden hayat verildi. Toplamda 9 milyon liraya mal olan proje hakkında konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Mevlana Kültür Vadisi Projesi kapsamında kent merkezindeki tarihi eserlerin restorasyonu konusunda önemli mesafe aldıklarını bildirdi.

Büyük dönüşüm yakında tamamlanacak

Mevlana Caddesi'ndeki çalışmaların devam ettiği ve projenin devamında Alaeddin Tepesi çevresi, Kazımkarabekir ve Atatürk caddelerinin ele alınacağını söyleyen Akyürek konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Mevlana Kültür Vadisi Projesi kapsamında yaptığımız en önemli çalışmalardan biri Tarihi Bedesten Projesi. Bedesten'de 2 bin 687 binayı restore ettik. Mevlana Çarşısı ile Eski İstanbul Caddesi'nden Mevlana tarafındaki bölümde daha büyük bir proje yürüttüğümüz için cephe düzenlemesi yapmamıştık. Bu yıl orada da kararlar verilecek. Anıtlar Kurulu ile de görüşüyoruz. O bölge de tamamlandığında, devam eden Osmanlı Buğday Pazarı'nın da yapılmasıyla birlikte şehrin kalbi mesabesindeki Alaeddin-Mevlana arasındaki büyük dönüşüm önemli oranda tamamlanmış olacak." diye konuştu.