Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konya'da lüksün adı 'Temaşehir Konya' olacak

Emlak Konut GYO ve Torkam İnşaat ortaklığında Konya Meram'da yükselen Temaşehir Konya'ya yatırımcıların yoğun ilgisi sürüyor. Projede fiyatlar 324 bin TL'den başlıyor.

Emlak Konut GYO'nun Anadolu'da başlatığı konut hamlesi kapsamında kentin ilk ve tek gelir paylaşım modeli projesi olarak Torkam İnşaat imzasıyla yükselen Temaşehir Konya, 26 Ekim Çarşamba günü gerçekleştirilen lansmanla basın mensuplarına tanıtıldı. 700 milyon TL yatırımla Konya'nın en değerli bölgelerinden Meram'da yükselen projede 740 konut, 165 dükkan ve mağazalar yer alıyor.

"Amacımız bu projeden kar etmek değil"

Toplantıda konuşan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum; “Meram'da bu arsayı satın aldığımızda amacımız buradan kar elde etmek olmadı. Önceliğimiz Emlak Konut'un getirmiş olduğu kaliteli konut projesi anlayışını İstanbul’un dışına taşıyarak Konya’mıza adım atmak oldu. Konya Meram'da Emlak Konut markası ile bir proje geliştirmek arzusu ile yola çıkmış olduk. Bu projede bölgede eksikliğini hissettiğimiz okul, cami, bağlantı yolları ve donatı alanları gibi altyapı yatırımlarımız da yer alacak. Emlak Konut olarak projelerimizi geliştirirken bölge insanının ve yatırımcı hedef kitlesinin beklentilerini göz önünde bulundurup, ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmaya özen gösteriyoruz. Bunun yanında, insanlara sadece içinde yaşayacakları bir ev değil, sosyal olarak tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri yaşam alanları üretmeyi önemsiyoruz." dedi.

"Lansman öncesi satışlarda büyük bir başarıya ulaştık"

Konya'nın pek çok alanda olduğu gibi konut sektöründe de ülkemizin en canlı şehirleri arasında yer aldığını belirten Kurum, "2015 yılında Türkiye genelinde yaklaşık 1 milyon 290 bin konut satılmış ve bu konutların yaklaşık 31 bin adedi Konya'da satılmıştır. 2016 yılı Eylül ayı istatistiklerine göre, bu yıl Eylül ayı itibariyle Türkiye genelinde satılan 936 bin konutun yaklaşık 22 bin adedi Konya'da satılmış durumda. 15 Temmuz sonrası tüm projelerimiz kapsamında yapmış olduğumuz kampanya neticesinde oldukça başarılı sonuçlar elde ettik. Vatandaşlarımızın projelerimize olan ilgisi oldukça yoğundu. Bu kapsamda Temaşehir Konya projesinde de lansman öncesi satışlar yaptık. Bu memnuniyetimizi paylaşmak isterim ki; Temaşehir Konya projesinde çok kısa süre içerisinde kampanya kapsamındaki konutların satışı tamamlandı ve oldukça yüksek bir satış performansına ulaştık. Bu da bize pek çok Anadolu şehrinin olduğu gibi Konya’nın da artık Emlak Konut’u beklediğini açıkça gösterdi ve Emlak Konut olarak bundan sonra Konya gibi diğer şehirlerimizde de bu tür projeler geliştirme konusunda daha istekli olacağız. Bu projemizde yüklenicinin Emlak Konut’a taahhüt etmiş olduğu şirket payı geliri 211 milyon 500 bin TL’dir. Projenin planlanan toplam satış geliri 705 milyon Türk lirasıdır. Bu rakamlar Konya’nın ticaretine istihdamına, ekonomisine ve gelişmesine katkı sağlayacak önemli bir yatırımdır.” dedi.

"Markalı konut konseptini Konya'ya taşıdık"

Torkam İnşaat İcra Kurulu Başkanı Mahmut Dereli ise “Bugüne dek İstanbul’dan, Kırklareli’ne, Çanakkale’den Bulgaristan’a kadar bir çok noktada markalı konut projelerine imzamızı attık. Anadolu şehirlerine yatırım yapmak bizlere ayrı bir memnuniyet verdi. Bugün de ülkemizin tarihiyle, kültürüyle ve sanayisiyle en değerli illerinden Konya’mıza yatırım yapmaktan büyük keyif alıyoruz. Şehre 700 milyon TL’lik bir yatırım ile Temaşehir projemizi kazandırıyoruz. Markalı konut konseptini ve kalitesini getirerek Konya’nın merkezinde, Meram’da yeni bir şehir konseptinin temellerini atıyoruz. Konyalıların tüm ihtiyaç ve isteklerini göz önünde bulundurarak geliştirdiğimiz projemizin tüm bölgeye hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Bütün ayrıntılar düşünüldü

Alanları 120 metrekare ile 386 metrekare arasında değişen 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 ve 6+1’den oluşan 5 tip konut seçeneğinin sunulduğu Temaşehir Konya lüks detaylarıyla dikkat çekiyor. Ödüllü iç mimarların görev aldığı projenin 5+1 ve 6+1 tip konutların içinde Türk Hamamı da yer alıyor. 42. Cadde adı verilen mağazalarıyşa da şehrin yeni buluşma mekanı olması beklenen projenin içerisinde restoranlar, cami, park alanı, ilkokul ve gençlik ve kültür merkezi de bulunacak. Konya Metro projesine ve YHT garına yakınlığıyla da dikkat çeken projenin sosyal donatı alanları arasında bay ve bayanlar için ayrı ayrı olmak üzere toplam 4 kapalı yüzme havuzu, 4 Türk hamamı, 4 sauna ve 2 fitness salonu bulunuyor.

İkinci etap satışları başlıyor

İki etaptan oluşan Temaşehir Konya'da daire fiyatları lansman dönemine özel olarak 324 bin TL'den başlıyor. İkinci etap satışlarının 29 Ekim'de başlayacağı projeye yatırım yapmak isteyenler yüzde 5 peşinle anlaşmalı bankalar aracılı ile 48 ay için 0.50, 120 ay için 0.70 faiz oranlarıyla kredi kullanabiliyor.

İnşa çalışmaları bütün hızıyla devam eden projede teslimler 36 ay sonra yapılacak.