Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Köprünün açılması Garipçe-Poyrazköy hattındaki arsa sahiplerine yaradı

İstanbul'un Asya ve Avrupa yakasını 3'üncü kez birleştiren Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılmasıyla bölgedeki arsa fiyatları uçtu.

İstanbul Boğazı'nın 3'üncü gerdanlığı Yavuz Sultan Selim Köprüsü geçtiğimiz günlerde hizmete açıldı. Köprü güzergahının açıklanmasıyla değerlenmeye başlayan bölgede arsa fiyatları 3-4 katına çıktı. Arsaların yanı sıra Eyüp, Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz, Çekmeköy ve Sancaktepe'de bulunan konut projelerinde de fiyatlar katlandı. Garipçe-Poyrazköy hattında yer alan arsalar 2010'da metrekaresi 80 TL'den satılırken, bugün 700 TL'ye kadar fırladı.

Yeni yaşam ve iş merkezleri oluşacak

Yeni köprü ve otoyol projesinin çevresindeki yarattığı hareketi değerlendiren Eva Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, "Üçüncü köprü dışında bu bölgede yapılan diğer mega projeler de değer artışına katkıda bulundu. 3’üncü köprü güzergahında yaşanan bu gelişmeler sayesinde yeni yaşam ve iş merkezleri oluşacak. Başakşehir-Kayabaşı bölgesi büyük projelerin kesişim noktası olarak avantaj kazanacak." dedi.

Bölgede 6 bin markalı konut üretilecek

TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya da köprü güzergahının açıklanması ile birlikte Halkalı-Başakşehir-Arnavutköy-Kayabaşı aksı ile Zekeriyaköy’de, Anadolu yakasında özellikle Beykoz, Çekmeköy ve Sancaktepe bölgelerinde konut piyasasında hareketlilik yaşandığını söyledi. Maya, özellikle Eyüp, Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz ve Çekmeköy’de arsa ve tarla fiyatlarının değerlendiğini anlattı.

Makbule Yönel Maya, otoyol çevresindeki ilçelerde markalı konut sektörünün geliştiğini anlattı. Sancaktepe’de 2018 yılına kadar 4 bin konutun inşa edileceğini söyleyen Maya, Çekmeköy’de yaklaşık 930 yeni markalı konutun yapılacağını belirtti. Maya, "Sultanbeyli’de de yaklaşık 650 konutluk yeni stokta 2017 başına kadar hayatın başlaması planlanıyor. Sarıyer’de 300 yeni konut stokuyla Zekeriyaköy ve Uskumruköy bölgeleri dikkati çekiyor" dedi.