Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Kral Selman zenginden alıp fakire konut yapacak

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz Al Suud, imar sınırı içerisindeki arazilerin sahiplerinden aldığı harçlarla, halkı için konut inşa etme kararı aldı.

Konuttaki yüksek fiyat ve azınlıkların geniş alanlar üzerindeki kontrolü nedeniyle büyük bir konut krizi yaşayan Suudi Arabistanlılara müjde, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz Al Suud'tan geldi. Suudi Arabistan resmi haber ajansının (SPA) haberine göre Kral Selman, İskan Bakanı Macid bin Abdullah el-Hakil ile görüşmesinde "Vatandaşlarımız için gerekli konut ve iyi bir yaşam kalitesini sağlamak önceliğimizdir. Bu şahsi olarak ihtimam gösterdiğim bir konudur. Son zamanda çıkan yönetmenlik ve kararlarda bu yöndedir." diye konuştu.

Alınan harçlar konut inşasında kullanılacak

Suudi Arabistan kabinesi 23 Kasım'da imar sınırı içerisinde bulunan arazilerden yılda piyasa değerinin yüzde 2,5 oranında harç alınmasını ve bu gelirin hükümetin konut projeleri harcamalarında kullanılmasıyla ilgili bir karar almıştı.

Suudi Arabistanlıların yüzde 60'ı konut sahibi

Suudi Arabistan eski Ekonomi ve Planlama Bakanı Muhammed el-Casir'in geçtiğimiz ocak ayında yaptığı açıklamada, Suudi Arabistanlılar sadece yüzde 60'ının konut sahibi olduğunu söylemişti.