Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Kredi alırken bankanın sunduğu hayat sigortasını kabul etmek zorunda değilsiniz

Ev almak isteyenlere ipuçları veren Fibaemeklilik Genel Müdürü Ömer Mert, "Öncelikle hayat sigortasını hangi kurumdan yaptırdığınıza dikkat etmeniz gerek" dedi.

Konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyenlerin işlerini kolaylaştırmak için hayata geçirdikleri Kredi Hayat ürünü ile sektörün en iyi fiyatını sunduklarını belirten Fibaemeklilik Genel Müdürü Ömer Mert, “Tüketicinin gerek yatırım gerekse barınma amaçlı konut alırken kredi kullanımında zarar etmemesi için bilinçli davranması gerekiyor. Bizim önerimiz, öncelikle hayat sigortasını hangi kurumdan yaptırdığınıza dikkat etmeniz. Müşteri olarak bankanın size sunduğu hayat sigortası poliçesini kabul etmek zorunda değilsiniz. Kredinizi hangi bankadan alırsanız alın, hayat sigortanızı istediğiniz yerden yaptırabilirsiniz. Fibaemeklilik olarak biz bu noktada önemli bir fark yaratıyor, Kredi Hayat ürünümüz ile sektörün en iyi fiyatını sunuyoruz. Üstelik dilerseniz dakikalar içerisinde zahmetsizce internet sitemizden de satın alabilirsiniz. Butik sigortacılık anlayışımızı, müşteri memnuniyetine verdiğimiz önemi ve hayatı kolaylaştıran teknolojik altyapımızı bu ürün ile bir kez daha ortaya koymak istedik.” dedi.

Konut kullanırken zarar etmeyin

Fibaemeklilik, Kredi Hayat sigortası ile sektörde en pahalıya göre yüzde 40, sektör ortalamasına göre yüzde 29 daha ucuz fiyat veriyor diyen Mert, "Örneğin 40 yaşında bir Müşterinin 10 yıllık 100 bin TL’lik bir kredi kullandığını varsayalım; en pahalı teklif verenden poliçe yaptırırsa yaklaşık 3 bin TL ödeyecek, bizden yaptırırsa bin 700 TL ödeyecek. Aradaki farka baktığımızda poliçeyi bizden yaptırırsa ev fiyatının yüzde 1,3’ü kadar avantaj sağlamış olacak." diye konuştu.