Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Kredi faizlerinde indirim kampanyası stokları eritecek

Düşük faizli konut kredisi kampanyasına ilgi gün geçtikçe artıyor. KONUTDER Başkanı Altan Elmas, kampanyanın konut stoklarını eriteceğini belirtti.

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) ve Ziraat Bankası önderliğinde başlatılan düşük konut kredisi faiz kampanyasına Halkbank ve Vakıfbank da katıldı. A Haber’de yer alan habere göre; konut kredisi faizlerinin aylık yüzde 0.98’e indirildiği kampanya 13 ilde 61 bin konutun yer aldığı 94 projede geçerli. İki ay boyunca devam edecek olan kampanyaya İstanbul’dan ise 50 projeden 45 bin konut dahil oldu.

KONUTDER Başkanı Altan Elmas, üyelerine ait bitmiş ya da inşaatı devam eden 15 bin konutun kampanya kapsamında satışa sunulduğunu dile getirdi. Bütün bankaların katılımıyla birlikte kampanyanın kısa süre içerisinde tüm Türkiye’ye yayılacağını ifade eden Altan Elmas; “Ocak ve şubatta mevcut satışlara ek olarak 55-60 bin konut stokunun erimesini öngörüyoruz” şeklinde konuştu.

DİĞER BANKALARA ÇAĞRI

Yeni kampanya ile hem ekonomiye hem de sektöre canlılık getirmeyi amaçladıklarını belirten Altan Elmas, buna diğer kamu ve özel sektör bankalarının da olumlu yanıt vermesini beklediklerini ifade etti.

300 bin TL’lik konut için yüzde 1.98 faiz oranıyla 165 bin TL konut kredisi alan bir vatandaşın, ayda 3 bin 610 TL taksit ödediğini söyleyen Altan Elmas; yeni kampanya sayesinde 300 bin TL’lik bir konut için aynı miktarda kredi çekilmesi halinde, ayda sadece 2 bin 344 TL taksit ödeneceğini belirtti. Elmas, konut almak isteyen vatandaşların kampanya sayesinde ayda bin 266 TL daha az para ödemiş olacağını ifade etti.