Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Küçük ev modası depoculuğu cazip hale getirdi

Yurt dışında yaygın olarak kullanılan depolar Türkiye’de de yeni bir pazar haline geldi. Birçok faktör depoculuğu cazip hale getirdi.

Arsa maliyetlerinin artması ile birlikte özellikle büyük şehirlerde küçük ev modası başladı. Bununla beraber yeni iş modelleri de geldi. Küçülen metrekareli evlerde kullanım alanları azalırken var olan metrekareleri en etkin şekilde kullanmak için farklı iş fikirleri de geliştirilmeye başlandı.

İlk olarak daha az yer kaplayan ama işlevi daha büyük olan mobilyaların üretimine başladı. Daha sonra ise sık kullanılmayan ev eşyalarının saatlik ve günlük kullanımına izin veren paylaşım ekonomisiyle kiralama modeli geliştirildi.

Şimdi ise evine ya da iş yerine sığamayanlar için kolay, esnek ve pratik depo çözümleriyle yeni bir sektör ortaya çıktı. Ülke dışında yaygın olarak kullanılan depolar artık Türkiye’de de talep görmeye başladı. Bu alanda hizmet veren şirketlerin sayısı beşe ulaştı. Pazara son olarak Etra Holding iştiraki DepoPro girdi. Etra Holding Pazarlama Direktör’ü Mustafa Tayfun, konutların küçülmesinin yanı sıra seyahat alışkanlıklarının artması, mecburi doğu hizmeti, üniversite öğrencileri ve resmi evrak saklama zorunluluğu gibi birçok etkenin sektörü cazip kıldığını ifade etti.