Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Küçük evler için dekorasyon önerileri

Git gide kalabalıklaşan modern şehirlerde yaşam alanları da daralmaya başladı. Peki, küçük evlerimizi nasıl dekore etmeliyiz?

Küçük evler nasıl dekore edilmelidir? Küçük evleri dekore ederken dikkat edilmesi gereken ayrıntılar nelerdir? Küçük evlerde hangi renk duvar boyaları kullanılması gerekir? Tüm bu soruların cevapları haberimizde…

Küçük evlerden maksimum oranda fayda sağlayabilmek için bazı detaylara önem vermemiz gerekir. Bunlardan en önemlisi de renk seçimleri. Kullandığımız duvar ve kapı boyası renkleri evlerimizi olduğundan daha büyük daha küçük gösterebilir.

Bilindiği üzere koyu renkler karanlık bir hava, açık renkler ise daha aydınlık bir hava oluşturulmasına yardımcı olur. Aynı zamanda açık renk duvar boyaları küçük evlerin olduğundan daha büyük algılanmasını sağlar. Eğer ki küçük bir evde yaşıyorsanız seçtiğiniz duvar ve kapı renkleri çok önemli demektir.

Küçük evlerde yaşayanlar konutlarının içini kırmızı, mor gibi renklerden uzak tutmalı. Beyaz, krem rengi, lila, açık pembe gibi renkleri se tam küçük evlere göre. Çünkü bunlar ve benzerleri konutların içinin daha aydınlık görünmesini sağlar ve evi olduğundan daha büyük gösterir.

Küçük evlerde yaşayan sakinlere dekorasyon konusunda verilebilecek ikinci en önemli püf noktası ise şüphesiz minimalist bir dekorasyon tarzını benimsemeleri olacaktır. Evinizde ne kadar küçük, gösterişten uzak eşyalara kullanırsanız alanınızı o kadar kendinize saklamış olursunuz. Daha sade ve büyük alan kaplamayan koltuk takımları, içleri raflı dolaplar, duvara monte edilen dolaplar ve raflar tam size göre, Böylece hem duvarlarınızı değerlendirmiş olacaksınız hem de evin içindeki alanınızı daraltmamış olacaksınız.

Koltuk seçimlerinizi altı açık ve ayakları yerden yüksekçe olan tasarımlardan tercih ederseniz çok daha iyi bir tercih yapmış olursunuz. Yerle bütün olmayan mobilyalar evlerin içini her zaman olduğundan daha ferah göstermeye yardımcı olur.

Kapı seçimine gelecek olursak küçük dairelerde sürgülü kapılar tercih edilmesi sınırlı alanın daraltılmaması açısından daha iyi olacaktır. Ya da kapı kullanmadan da dekorasyonunuzu tamamlamayı deneyebilirsiniz. Sizin için özel olan eşyaları saklarken de portatif düzenleme kutuları tercih edebilirsiniz. Özenle korunması ve saklanması gereken eşyalarınız için yeteri kadar alana ihtiyacınız olmadığını düşünüyorsanız onları da duvarlarda sergileyebilirsiniz.