Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Küçük evler için ferah ve keyifli dekorasyon önerileri

Küçük evlerinizi olduğundan daha büyük, ferah ve keyifli bir hale getirmek istiyor ancak nasıl bir yol izleyeceğinizi bilmiyorsanız bu haberimiz tam size göre!

Küçük dairelerinizi olduğundan daha büyük ve ferah göstermeniz mümkün! Birkaç küçük dekorasyon önerisi ile küçük yaşam alanlarınızı büyütüp mutluluğunuzu artırabilirsiniz. Peki, nasıl mı yapacaksınız? Cevabı haberimizde...

Küçük evlerin iç dekorasyonları geniş evlere kıyasla çok daha zordur. Çünkü hem işlevsel olması gerekiyor hem kalabalıktan uzak olması gerekiyor hem de ferah görünmesi isteniyor. Zor ama bir o kadar da keyifli olan küçük evlerin dekorasyonunda en çok zaman harcanan bölüm ise salon dekorasyonu olarak kabul ediliyor. Çünkü özellikle 1+1 dairelerde küçük salonlar hem misafir odası hem yaşam alanı hem de zaman zaman yatak odası olarak kullanılabiliyor.

Küçük salonlarınızı olduğundan daha ferah göstermenizi ve yaşam alanlarınızı daha keyifli hale getirecek birkaç tüyo:

Öncelikli olarak yaşam alanınız gibi eşyalarınızı da küçültün!

Taşınması kolay olan ve hafif malzemeden üretilen ahşap ya da ferforje tasarım ürünlerini kullanın.

Köşeleri iyi değerlendirin!

Küçük evlerde ve tabi özellikle salonlarda köşeler çok önemli. Duvara monte edilen eşyalar, kitaplıkların duvara sabitlenmesi ve yer payı bırakılması çok önemli! Eşyalar ne kadar yüksekte olursa zeminde size o kadar yer ayrılacak.

Yemek masanızı da duvara sabitleyin!

Yemek masaları salonlarda en çok yer kaplayan eşyalardan. Bu nedenle onların salon içerisindeki konumu çok önemli. Yerden tasarruf sağlamak için istediğiniz zaman bir minderle ütü masası şeklinde de kullanabileceğiniz bir masa tercih ederek duvara sabitleyebilirsiniz. Sağlamca duvara sabitlenen ve ayakları olmayan bir yemek masasının altına yemek yerken kullandığınız küçük ahşap tabureleri yerleştirebilirsiniz.

Koltuklarda köşe takımı tercih edin!

Evin sadece belirli bir bölümünde bulunan ve ekstra takım parçaları bulunmayan bir L köşe koltuk takımı alandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır!

Duvarlarınızı açık renklere boyayın!

Ve en önemli kurallardan bir tanesi bu. Küçük salonunuzu daha büyük ve ferah göstermek istiyorsanız kesinlikle duvarlarınızı açık renklerde boyamalısınız. Koyu renkler alanları olduğundan dar gösterirken açık renkler alanların olduğundan daha büyük algılanmasını sağlar.