Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Küçük evlerde dekorasyon nasıl olmalı?

Artan nüfus ve çekirdek aile yaşamının yaygınlaşmasıyla konutlar da küçülmeye başladı. Peki, küçük evlerimizi nasıl dekore ederek daha büyük gösterebiliriz?

Hepimizin beklentisi ferah ve dingin bir yaşam alanı. Küçük evlerde yaşayanlar da birkaç dekorasyon hilesi ile evlerini daha büyük gösterebilir ve daha ferah yaşam alanlarına sahip olabilirler. Peki küçük daireler nasıl dekore edilmeli? Nasıl olduğundan daha büyük görünebilir? Küçük dairelerde duvar renkleri ve eşya seçimleri nasıl olmalıdır? Tüm bu soruların cevapları ve daha fazla haberimizde…

Duvarlarda açık renkleri tercih edin

Küçük evleri daha büyük göstermenin ilk gerekliliği şüphesiz ki duvar boyasında açık renkleri tercih etmek. Çünkü açık renkler evin olduğundan daha büyük ve daha ferah algılanmasını sağlar. Daha aydınlık ve tazelenmiş bir görüntü verir. Koyu renkler ise tam tersi bir etki yaratarak alanların olduğundan daha küçük ve karanlık algılanmasına sebep olur.

Kaba mobilyalardan kaçının

Koyu renkli, geniş yer kaplayan ve hantal mobilyalardan uzak durmanız sınırlı alanınızı genişletmenizi sağlayacaktır. Eşya seçimleriniz ne kadar büyük olursa evinizdeki alan o ölçüde daralacak ve evdeki yaşam alanını kısıtlayacaktır. Küçük evlerde özellikle portatif yapıda olan açılıp kapanabilen fazla yer kaplamayan mobilyalar tercih edilmelidir.

Köşeleri verimli kullanın

Küçük evleri olduğundan daha büyük göstermenin ve daha işlevsel kullanabilmenin bir diğer yolu da köşeleri verimli kullanmaktan geçiyor. Pencere altları, kolon köşeleri bir evin fazlalık gibi ve eşya konulmaması gereken alanları gibi görünür. Aslında küçük evlerde köşeler çok büyük önem arz ediyor. Büyük bir koltuk takımı yerine salonunuzda bir köşeyi okuma köşesi olarak ayırabilir koltuk takımı koymak için planladığınız alanı da dekoratif kanepelerle daha işlevsel ve dekoratif hale getirebilirsiniz.