Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Kuleli Evleri Bomonti'nin yüzde 20'si yabancı yatırımcıya satıldı

Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, sektörde başlayan kampanyaların hem Türk hem de yabancı yatırımcılar için önemli bir fırsat olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz yılı rekor satış rakamlarıyla tamamlayan konut sektörü, başlatılan tarihi kampanyalarla birlikte ivme kazanmaya devam ediyor. Kentsel dönüşüm çalışmaları ve mütekabiliyet yasası ile yabancı yatırımcının ilgi odağı olan Türkiye'de yatırımcılar, konuta yatırım yapmaya devam ediyor.

Yabancılar birinci el konutlara ilgi gösteriyor

Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım; “Mütekabiliyet yasası ve düzenlemeler orta ve uzun vadede yatırımlara ivme kazandıracaktır. Aynı uygulamanın Avrupa’da ve Amerika’da da olduğunu görüyoruz. Türkiye’de yabancı yatırımcılar özellikle birinci el konutlara ilgi gösteriyor. Bu nedenle kentsel dönüşümle birlikte yenilenen yapılara daha çok rağbet var. Şehir merkezine olan ilginin de artış gösterdiğini söyleyebiliriz. Hem ulaşım yollarına hem de alışveriş merkezlerine yakınlık birinci tercih sebebi oluyor. Bomonti’de bulunan Kuleli Evleri projelerimizde yabancıların talepleri dönemsel olarak değişse de bugün kaydettiğimiz oran yüzde 20’lere varmaktadır” dedi.

En güvenli yatırım aracı gayrimenkul

2017 yılında da sektöre ilginin devam edeceğini ve bu anlamda olumlu bir yıl olacağını söyleyen Osman Yıldırım, "TÜİK’in açıkladığı satış rakamları, yaşadığımız onca olumsuzluklara rağmen konut piyasasının canlılığını kaybetmediğini gösteriyor. Bu durumun uzun bir süre devam edeceğini düşünüyoruz. Şehirlerimizdeki konut stokunun yenilenmesi ihtiyacı kentsel dönüşümle yeni fırsatlar yaratırken; nüfusun genç olması ve hükümetin konut piyasasını canlı tutma isteği bu durumu tetikleyecektir. Ancak bizce sektörümüz için en önemli etken, barınma ihtiyacının yanında, konut satın alımının vatandaşlarca en güvenli yatırım aracı olarak görülmesi" dedi.