Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Kurum: Deprem riski taşıyan bina kalmayacak

81 ildeki riskli binaların yıkılacağını açıklayan Murat Kurum, 20 yıllık süreçte deprem riski taşıyan hiçbir binanın kalmayacağını ifade etti.

81 ildeki riskli binaların yıkılacağını açıklayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, önümüzdeki 20 yıllık süreçte Türkiye’de deprem riski taşıyan hiçbir binanın kalmayacağını ifade etti. Yeni Şafak’ta yer alan habere göre Murat Kurum; “Valiliklerimiz ve belediyelerimizle vatandaşımızın da içinde olduğu yatay mimari anlayışıyla az katlı örnek projeler inşa edeceğiz” dedi.

ATIK SU ARITMADA YÜZDE 100’E ULAŞILACAK

Atık su arıtma hakkında da konuşan Murat Kurum, hizmetin şu an nüfusun yüzde 88’ine verildiğini belirtti. Bakan Kurum, 2023 yılında bunu yüzde 100’e ulaştırmayı hedeflediklerini ifade etti. Bununla alakalı olarak şehirlerin içinden geçen derelerden akarsuların eski haline getirilmesine kadar çok önemli bir projeyi yürüttüklerini söyleyen Kurum; “İklim değişikliğiyle mücadele noktasında eylem planını hazırlıyoruz. Karadeniz bölgemizden başlayarak tüm bölgelerimizde uyum ve strateji planını koyduk. Bunu da önümüzdeki 5 yıllık süreçte uygulamaya geçireceğiz” şeklinde konuştu.