Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Kuzey Kent’te yer alan ilk 250 konut satışa sunuldu

Türkiye’nin en büyük sosyal konut üreticisi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Ankara’da inşa edilen Kuzey Kent projesindeki ilk 250 konut satışa sunuldu.

Türkiye’nin en büyük sosyal konut üreticisi Türkiye Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Ankara’da inşa edilen Kuzey Kent projesindeki ilk 250 konut satışa sunuldu.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından başkentin kuzey bölümünde sektöre kazandırılan Kuzey Kent projesinde yer alan ilk 250 kont açık artırma ile satışa sunuldu.

TOKİ ve Ankara Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde Ankara’nın kuzeyinde yaşama geçirilen kapsamlı projede ilk satışlar başladı. TOKİ ve Ankara Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde Protokol Yolu Esenboğa Havalimanı mevkiinde konumlandırılan proje 1 milyon 655 bin metrekarelik dev bir alana yayılıyor.

Ankara’nın kuzeyinde çok geniş bir alanda hayata kazandırılan projede toplam 5 bin 82 konut yer alıyor. Kuzey Kent Ankara projesinin ilk etabında yer verilen 250 adet konut açık artırma usulü ile satışa sunuldu. Projedeki ilk 250 konut TOKİ’nin Merkez Binası’nda yer alan konferans salonunda açık artırma yöntemiyle yeni sahiplerine ulaştırıldı.

TOKİ’nin Kuzey Kent projesinden daire satın almak isteyen vatandaşlar 10 bin TL teminat ödeyerek açık artırmaya başvuru yaptılar. Ardından açık artırma gerçekleştirildi ve belirlenen isimler projedeki dairelerin sahibi oldu. TOKİ Merkez Binası’nda gerçekleştirilen açık artırma programına internet üzerinden de katılım sağlandı.

TOKİ ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı tarafından Ankara’nın kuzey bölümünde yaşama geçirilen Kuzey Kent projesindeki ilk 250 konutluk etapta 3+1 ve 4+1 konseptinde tasarlanmış dairelere yer veriliyor. İlk etapta yer alan dairelerin fiyatları ise 235 bin TL’den başlangıç göstererek 578 bin TL’ye kadar yükseliyor.

Ödeme planlarında 3 farklı seçenekle alıcının karşısına çıkan Kuzey Kent’te daire satın almaya hak kazanan vatandaşlara yüzde 10’dan başlayan peşinat ödemeleriyle 120 aya varan vade seçenekleri sunuluyor.

Sektörde büyük yankı uyandıran projenin ilk etabındaki konutların sahibi yoğun katılımla gerçekleştirilen açık artırma ile belli oldu.