Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Kuzey Marmara Otoyolu ile dört ilde konutlar değerlendi

Kuzey Marmara Otoyolu projesiyle birlikte dört ilde konut fiyatları attı. Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya’da konutlar yüzde 44 ile yüzde 92 arasında değerlendi.

Kuzey Marmara Otoyolu projesiyle birlikte Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya’da konut fiyatlarında artış yaşandı. Endeksa verilerine göre, Kuzey Marmara Otoyolu güzergahı ve bağlantı yollarındaki bölgelerdeki konutlarda yüzde 44 ile yüzde 92 arasında değer artışı oldu.

TEKİRDAĞ'DA YÜZDE 52 ARTIŞ OLDU

Son 4 yılda Tekirdağ’da konut fiyatlarında yüzde 52 artış görüldü. Tekirdağ'da ortalama konut metrekare satış fiyatı bin 470 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 19 yıl olarak hesaplandı.

KOCAELİ'DE YÜZDE 80 ARTIŞ GÖRÜLDÜ

Son 4 yılda Kocaeli’de konut fiyatlarında yüzde 80 artış görüldü. Kocaeli‘de ortalama konut metrekare satış fiyatı bin 872 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 22 yıl olarak hesaplandı.

SAKARYA‘DA SON DÖRT YILLIK ARTIŞ YÜZDE 92

Son 4 yılda Sakarya’da konut fiyatlarında yüzde 92 artış görüldü. Sakarya’da ortalama konut metrekare satış fiyatı bin 760 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 21 yıl olarak hesaplandı.

İSTANBUL ÇEPERLERİ DE DEĞERLENDİ

1- Silivri’de son 4 yıllık konut satış fiyatı artışı yüzde 69 oldu. Ortalama konut metrekare satış fiyatı 2 bin 244 TL olan Silivri’de konut yatırımının geri dönüş süresi ise 24 yıl.

2- Çatalca’da son 4 yıllık konut satış fiyatı artışı yüzde 44 oldu. Ortalama konut metrekare satış fiyatı 2 bin 350 T olan Çatalca’da konut yatırımının geri dönüş süresi ise 22 yıl.

3- Arnavutköy’de son 4 yıllık konut satış fiyatı artışı yüzde 57 oldu. Ortalama konut metrekare satış fiyatı 2 bin 145 TL olan Arnavutköy’de konut yatırımının geri dönüş süresi ise 24 yıl.

4- Eyüp’te son 4 yıllık konut satış fiyatı artışı yüzde 73 oldu. Ortalama konut metrekare satış fiyatı 3 bin 840 TL olan Eyüp’te konut yatırımının geri dönüş süresi ise 17 yıl.

5- Pendik’te son 4 yıllık konut satış fiyatı artışı yüzde 59 oldu. Ortalama konut satış fiyatı 2 bin 827 TL olan Pendik’te konut yatırımının geri dönüş süresi ise 23 yıl.

ULAŞIMIN RAHATLAMASI İLE ARTIŞ DEVAM EDECEK

Proje kapsamında trafiğe açılan Silivri-Yavuz Sultan Selim Köprüsü-Pendik güzergahının ardından 2018 yılı sonuna kadar Pendik-Osmangazi Köprüsü arasındaki güzergahın da açılmasının planlandığını hatırlatan Endeksa Kurucu Ortağı ve CEO’su Görkem Öğüt, Sakarya'nın Akyazı ilçesine kadar gidecek otoyolun tamamının ise 2019 yılı sonunda trafiğe açılması hedeflendiğini ifade etti. Projenin trafiğe açılması ile ulaşımın rahatlayacağını belirten Görkem Öğüt; “Bu sebeple söz konusu bölgelerde değer artışının devam edeceğini öngörüyoruz” dedi.