Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

Kuzu Grup, Cityscape Turkey'in ilk gününde 24 milyon dolarlık satış yaptı

Türkiye'de bu yıl ilk kez düzenlenen Cityscape Turkey Fuarı'na Sea Pearl Ataköy projesiyle katılan Kuzu Grup, fuarın ilk gününde 24 milyon dolarlık satış yaptı.

Türk gayrimenkul sektörünün en önemli platformlarından biri olmaya aday olan Cityscape Turkey, geçtiğimiz hafta İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Dünyanın dört bir yanından yerli ve yabancı yatırımcıları ve sektörün lider kuruluşlarını bir araya getiren fuara Kuzu Grup, Sea Pearl Ataköy projesiyle katıldı.

"Arap yatırımcıyı oldukça iyi analiz ettik"

Fuarda konuşan Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, Cityscape Turkey'in Türk gayrimenkul sektörüne ve Türkiye ekonomisine katkılarının çok büyük olacağını söyledi. Fuarın yabancı yatırımcıyı Türkiye'ye çekmek anlamında büyük bir fırsat sağladığını belirten Kuzu, “Geçmiş dönemlerde de Arap yatırımcılar ile çalıştık. Arap yatırımcılar deniz kenarlarını çok seviyorlar, gayrimenkul yatırımlarında da sahil şeridi ve havaalanı yakınlarını tercih ediyorlar” diye konuştu.

Sea Pearl Ataköy'ün yarısı yabancıya satıldı

Cityscape Turkey'in ilk gününü yaklaşık 24 milyon dolarlık bir satışla kapattıklarını belirten Kuzu, “Yıllardır farklı ülkelerde düzenlenen Cityscape’in bu yıl İstanbul’da yapılmasından son derece memnunuz. Türk inşaat sektörü olarak her yıl yakından takip ettiğimiz ve her seferinde büyük bir ilgiyle karşılandığımız fuara bu kez ev sahipliği yapıyoruz. Kendi projemizin yanı sıra Türkiye ve İstanbul’un tanıtımı konusunda da önemli bir organizasyon olan Cityscape Turkey ile yabancı yatırımcı bu kez projeleri yerinde görme fırsatı yakalamış oldu. 2012 yılında yeniden düzenlenen mütekabiliyet kanunuyla birlikte ülkemizdeki yabancı yatırımcı sayısının ciddi biçimde arttığını görüyoruz. Fuarın ülkemizde düzenlenmesi de bu anlamda yatırımcılar için önemli bir fırsat oldu” dedi. Özen Kuzu, Sea Pearl Ataköy’ün ilk etabında satışların yüzde 40’ını tamamladıklarını, bu oranın yüzde 20’sini yabancılara sattıklarını söyledi.

Projenin içindeki oteli kimin işleteceği belli oldu

Sea Pearl Ataköy'de yer alan otel birimiyle ilgili de bilgiler veren Kuzu, “Geçtiğimiz günlerde otel birimimizin işletilmesiyle ilgili bölgeye ve şehre değer katacak bir marka ile anlaşma sağladık. Önümüzdeki dönemde ortak bir basın lansmanı ile detayları paylaşacağız” şeklinde konuştu.