Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Lovet İnşaat, Fas'ta yaşayan yoksullar için bin mobil hastane kuracak

Türk inşaat şirketi Lovet İnşaat, Fas'ta yaşayan yoksul kişilerin sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanabilmesi için bin mobil hastane kuracak.

2017 yılında toplam 200 milyon dolarlık projelere ulaşarak özellikle inşaat sektöründeki payını artıran Lovet A.Ş yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. 'Türkiye'ye Değer Katanlar' ödülüne de layık görülen şirket, yurtdışında imza attığı yüksek hacimli projelerle de dikkat çekiyor. Lovet'in yönetim kurulu başkanı Derya Bozovalı, Kazakistan'ın Almatı şehrinde imzaladığı altın madeni projesinden sonra şimdi de Fas'ta sağlık hizmetlerinden faydalanamayan yoksul kişilere yönelik çok önemli bir çalışma yapacak. Şirket, söz konusu proje için Fas'ın Rabat şehrinde bölgenin önemli yatırımcılarından Marita Group'la el sıkıştı.

Afrika ülkelerine 'ilaç' gibi gelecek

Marita; bölgede marina, otel, hastane, golf sahası ve konut projeleriyle öne çıkıyor. İki grup arasındaki ortaklık ise Kuzey Afrika'ya bağlı Fas'a 1.000 adet mobil hastane yapılmasını içeriyor. Tamamlandıktan sonra Fas Hükümeti'ne teslim edilecek olan mobil hastaneler, hastane bulunmayan köylere ulaştırılarak, yoksul halka bedava sağlık hizmeti verecek. Proje özellikle yoksullukla ve bundan doğan birçok hastalıkla savaşan Afrika ülkelerine 'ilaç' gibi gelecek. Tabii projenin sosyal boyutunun yanında finansal boyutuyla da dikkat çekiyor. Lovet'in patronu Derya Bozovalı, projeye Faslı ortağıyla birlikte toplam 55 milyon dolar yatırım yapacak.

Anlaşmanın imza töreninde konuşan Derya Bozovalı, söz konusu proje ve anlaşmayla ilgili şunları söyledi: "Yurt dışına yaptığımız yatırımları vizyonumuzu artırarak devam edeceğiz. İspanya'dan getireceğimiz yabancı fondan 550 milyon dolarlık yatırımla şehir hastaneleri işinde bizde yer almak istiyoruz."