Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Mahalle kültürü konsepti ile 803 bin konut üretildi

TOKİ toplu konut üretiminde 803 bine ulaştı. 2023 yılında ise hedef mahalle kültürünü yaşatarak 1 milyon ev üretimine ulaşmak.

TOKİ tarafından üretilen toplam konut sayısı 803 bine ulaştı. 2023 yılında ise bu rakamın 1 milyona tamamlanması bekleiyo TOKİ tarafından üretilen konutlar mahalle kültürünü yaşatmaya devam ediyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, konut sektörünün hızla büyüdüğünü belirterek TOKİ’nin 2023 hedeflerine de sorunsuz ilerlediğini söyledi. 2016’da Türkiye’de 341 bin konut satışı yapılarak rekor kırıldığını anlatan Turan “Bu yılın ilk 7 ayında satılan konut sayısı geçtiğimiz yılın ilk 7 ayına göre daha yüksek bir rakamdadır. Büyük bir kalkınma hamlesi içerisinde olan ülkemizde konut sektöründe yaşanan bu talep ekonomik büyümenin ve vatandaşlarımızın ekonomiye olan güveninin göstergesidir” dedi.

Turan: "Depreme hazırlanıyoruz"

TOKİ’nin 803 bin konut rakamına ulaştığını ifade eden Turan, hedeflerinin 2023 yılına kadar bir milyon 200 bin konut üretmek olduğunu söyledi. Geçtiğimiz yıl 65 bin konutu ihale ettiklerini ve bu yılda aynı hedefi yakalayacaklarını söyleyen Turan, yıl içerisinde 46 bin konutu ihale ettiklerini belirtti. Pek çok şehir gibi İstanbul’u da depreme hazırlamak durumunda olduklarını söyleyen Turan “Bu nedenle kentsel dönüşüm çalışmalarında TOKİ bundan sonra daha aktif bir rol üstleniyor. 2017 yılında çok daha aktif çalışıyoruz. Kentsel dönüşümde kar hedefi gütmüyoruz”dedi.

Mahalle kültürüne dönük projelere ağırlık verdiklerini belirten Turan “Hepimizin aradığı farklı gelir gruplarının aynı semtte buluşabildiği semt sakinlerinin, esnafın iç içe olduğu, ‘mahalle kültürü’ kavramında projelerdir. Bunun üstünde çalışıyoruz” dedi.