Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Marka Şehirler Zirvesi’nin ana sponsoru Babacan Holding oldu

Kamu ve özel sektörün üst düzey temsilcilerini bir araya getiren Marka Şehirler Zirvesi’nin ana sponsorluğunu Babacan Holding üstlendi.

Marka Şehirler Zirvesi 2017’nin ana sponsorluğunu üstlenen Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan, yaptığı konuşmada büyüyen ekonominin ve nüfusun şehirleşmeye kazandıracağı vizyonla ilgili değerlendirmelerini paylaştı.

Babacan, konferanstaki konuşmasında şunları söyledi: “Günümüzde markalaşma artık her sektör için olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Hatta sadece ürünlerin satılması için farklılaşmak veya rakiplerden sıyrılıp bir adım öne çıkmak için markalaşma yoluna gidilmiyor. Ülkeler, şehirler de markalaşmak için birbirleriyle yarışır durumda. Bir şehrin markalaşması sadece tek bir özelliğin ön plana çıkarılmasıyla olmuyor. Öncelikle şehirleşmeye önem verilmesi gerekiyor, bunun içinde tüm altyapı, ulaşım imkanları, nüfusun demografik özellikleri ve ekonomik yapının göz önünde bulundurularak bütün olarak ele alınarak planlanması gerekli. Bir ülkenin nüfusu ile ekonomik gelişimi arasında güçlü bir ilişki bulunuyor. Bu ilişki belirli kanallar doğrultusunda ekonomik büyümeyi ve kalkınmayı etkiliyor. Ülke nüfusunun, ülkenin ekonomik kaynakları ile dengeli olmalı gerekir. Nüfus, ülke işgücünün kaynağıdır bu sebeple, ekonomik kalkınmanın temelini insan oluşturur”dedi.

Dünya genelinde 2015 itibariyle yüzde 54 olan şehirde yaşayan nüfus oranının 2050 yılında yüzde 66’ya çıkmasının beklendiğini söyleyen Babacan, “Ülkemizde de şehirlerde yaşayan nüfus oranı yüzde 88’e ulaşmış durumda. Şehirleşmenin artması ulaşım, eğitim, sağlık, perakendecilik ve hizmetler başta olmak üzere her alanda yeni bakış açısı geliştirmemizi gerektiriyor. Şehirleşmede en önemli sorun olarak karşımıza altyapı yetersizliği ve çarpık kentleşme çıkıyor. Ülkemizde birçok şehrimizin markalaşması için öncelikli olarak çalışmalarımızı planlı ve şehirleşmeye yönelik yapmamız gerekiyor. Ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörümüze özellikle şehirlerimizin markalaşmasında büyük görevler düştüğüne inanıyorum. Kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlandırılması, altyapı ve ulaşım hizmetlerinin en üst seviyede tutulmasına gayret göstermeliyiz. Özel sermayenin yetersizliği durumunda devletimizin desteğiyle özgün mimariler geliştirmeliyiz” diye konuştu.