Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Markalı konut projeleri daha hızlı ve karlı satılıyor

Özellikle sağladığı sosyal imkanlar ve faizsiz kredi seçenekleriyle markalı konut projeleri daha hızlı ve karlı satılmaya başladı.

Modern yaşamın getirdiği stresten uzaklaşmak isteyen vatandaşlar daha sakin ve düzenli yapılar içinde ama sosyal hayattan da uzaklaşmadan yaşamak istiyor. Böylelikle konut alma tercihleri de değişiklik göstermeye başladı. Artık sadece lüks segmentten tüketiciler değil orta gelirli tüketiciler de markalı konut projelerini tercih etmeye başladı.

Markalı konut satışları genel konut satışlarını geride bırakmayı başardı. Çıkan sonuçlara göre markalı konut projeleri diğer konut projelerine göre daha hızlı ve karlı bir şekilde satılmaya başladı.

Türkiye genelinde markalı konutların daha çok tercih edildiği kanıtlanmışken sunduğu geniş olanaklar ve yatırım değeri yüksek projeler de bir bir sektöre kazandırılmaya devam ediyor. Gayrimenkul alanında yatırımlarını değerlendirmek isteyenler vatandaşlar özellikle lüks ve markalı konut projelerini tercih ediyor. Çünkü markalı konut projeleri alıcısına çok fazla sosyal imkan ve cazip ödeme koşulları sunuyor. Ulaşım olanaklarının merkezinde ve önemli sağlık ve eğitim kuruluşlarına yakın mesafede konumlandırılan markalı konut projeleri yatırımcının ve oturumcunun ilgisini çekmeye devam ediyor.

Markalı gayrimenkul vatandaşlara yüksek kira getirisi ve yüksek prim vaat ediyor. Durum böyle olunca yatırımının riske atmaktan çekinen yatırımcı tercihini bu alanda kullanıyor. Oturumcu ise projelerin sunduğu sosyal olanaklar, cazip ödeme koşulları ve özellikle faizsiz vadelendirme imkanları ile konut sahibi olmak istiyor.

İkinci gayrimenkul satışlarında da rağbet gören markalı konut projeleri değer kaybetmiyor. Aksine bu projeler ilerleyen zamanlarda tamamlanma aşamasından daha çok prim elde ediyor. Dar gelirli vatandaşın henüz erişemeyeceği koşullarda sunulan projeler son dönemlerde orta gelirli diye tabir edilen grubun da dikkatini çekmeye başladı. Birikimini konut satın alarak değerlendiren orta gelir grubundaki vatandaşlar sadece konut değil sosyal bir yaşam alanı da arıyor.