Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Marmara Üniversitesi Nişantaşı Kampüsü’nde DAP Yapı’dan karma proje!

Marmara Üniversite Nişantaşı Kampüsü’nün imar planının askıya çıkmış olduğu duyuruldu. DAP Yapı arsa üzerinde karma bir proje yapacak.

Uzun yıllardır yıkılacak söylentileri ile emlak sektöründe dilden düşmeyen Marmara Üniversitesi Nişantaşı Kampüsü’nün imar planı askıya çıkarıldı. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) tarafından düzenlenen ihalede 1 milyon 763 milyon 750 bin TL bedel teklif eden DAP Yapı iştiraki Eltes İnşaat ve İstlife Yapı arsanın yeni sahibi oldu.

DAP Yapı tarafından ihale ile kazanılan lokasyonu ile değerli Marmara Üniversitesi Nişantası Kampüsü’nün üzerinde konutlardan ve ticari ünitelerden meydana gelen bir karma proje inşa edilmesi planlaştırıldı.

İmar planı askıya çıkan tarihi Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi arazisi üzerinde konut ve ticari ünite projesi inşa edilecek. Lüks donanımları dikkat çekmesi beklenen proje DAP Yapı iştirakleri ELtes Yapı ve İstlife Yapı tarafından hayata kazandırılacak.
Marmara Üniversitesi Nişantaşı Kampüsü imar planı bir ay askıda kaldıktan sonra askıdan indirilecek.

Marmara Üniversitesi’nin Nişantaşı, Halkalı ve Bahçelievler kampüsleri Maliye Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, TOKİ ve Marmara Üniversitesi arasında 11 Nisan 2016 tarihinde imzalanan anlaşma gereğince Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na (TOKİ) devredilmişti.

TOKİ de Marmara Üniversitesi’nin Halkalı ve Nişantaşı kampüslerini Emlak Konut GYO’a sattı. Emlak Konut GYO da Marmara Üniversitesi Nişantaşı Kampüsü’nü ihale ile DAP Holding iştirakleri Eltes İnşaat ve İstlife Yapı’ya devretti. İhalede Marmara Üniversitesi Nişantaşı kampüsü arazisi için DAP Yapı iştirakleri tarafından toplam 1 milyar 763 bin 750 TL bedel teklif verildi.

DAP yapı tarafından arazi üzerinde ticari birim, konut ve park alanına yer verilen karma bir proje yaşama kazandırılacak.